Vzdelávací projekt iGenius zajtra predstaví stredoškolákom niektoré informačné technológie

Stredná zdravotnícka škola, Zahradnícka ulica
maps.google.sk

Na župnej Strednej zdravotníckej škole sa zajtra 28. januára 2016 uskutoční vzdelávací projekt iGenius, ktorý sa realizuje v spolupráci Bratislavského samosprávneho kraja a občianskeho združenia Všetci v spoločnosti – In Socio.

„Ide o vzdelávací projekt, ktorý môže našim stredoškolákom ukázať širšie portfólio fungovania informačných technológií, prácu s nimi a ich využitie v praxi. Momentálne beží na šiestich stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja,“ vyjadril sa za BSK Roman Csabay, riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu.

iGenius je vzdelávací projekt určený pre stredné školy, v rámci ktorého sú robené špeciálne školenia systémov OS X a iOS v rozsahu dohodnutých vyučovacích hodín. Ponúka úvod k Apple platforme, predstavenie iPadu, predstavenie užívateľského prostredia Macu, prezentácie, aplikácie pre študentov a učiteľov a predstavenie Apple TV.

Vo štvrtok 28. januára sa uskutoční ďalšia časť tohto vzdelávacieho školenia na Strednej zdravotníckej škole na Záhradníckej ulici od 8.55 do 9.40 hod. Zúčastní sa na ňom 30 žiakov jednej triedy druhého ročníka v rámci vyučovania predmetu informatika.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk