Vzorky vody z domácich studní otestujú v Bratislave zadarmo, novinkou je rozšírený test

vzorka vody
Foto: ilustračné, Gettyimages

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) umožní testovanie vzoriek vody pri príležitosti Svetového dňa vody.

Bývate v Bratislave a máte domácu studňu? Ak vás zaujíma, aký je stav vody a nechcete platiť, máte možnosť využiť bezplatné testovanie organizované BVS.

Voda sa bude testovať na dva základné parametre. BVS prichádza v tomto roku s novinkou v podobe rozšíreného testu na vybrané mikrobiologické, biologické, fyzikálne a chemické ukazovatele či vybraný rozsah pesticídov. Záujemcovia dostanú zľavu 40 %.

Vzorky vody je potrebné priniesť v utorok 22. marca od 8.00 hod. do 16.00 hod. na Bojnickú ulicu. Dozviete sa analýzu tvrdosti vody a obsahu dusičnanov.

„Vzorku treba priniesť v trojdecilitrových plastových fľašiach. Pred naplnením ich treba poriadne prepláchnuť,“ doplnil hovorca BVS Peter Postupka. Vodu zo studne je potrebné nechať aspoň 3 minúty odtiecť pred tým, ako bude fľaša naplnená.

Ak máte záujem o podrobnejšiu analýzu, od pondelka 21. marca do piatka 25. marca si môžete objednať rozbor pitnej vody v minimálnom rozsahu alebo rozbor vody zameraný na pesticídy. Cena 1. rozboru je približne 81 eur a za rozbor na pesticídy zaplatíte približne 111 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk