Na Wings for life World Run 2017 lámali súťažiaci rekordy, víťazom sa stal Marek Mockovčiak

Wings for Life World Run
Bežžci na štarte. Foto: SITA

Víťazom mužskej kategórie slovenskej edície 4. ročníka celosvetového charitatívneho podujatia Wings for life World Run sa stal 29-ročný vytrvalec TJ Obal servis Košice Marek Mockovčiak.

Bežec úradujúceho majstra SR v maratóne družstiev dokázal v nedeľňajšom premenlivom počasí unikať pred stíhacim autom (catcher car), ktorého vodičom bol mnohonásobný účastník Rely Dakar Ivan Jakeš úctyhodných 62,9 kilometra.

V prvú májovú nedeľu sa o 13. hodine SELČ na štart bratislavského behu pred novou budovou Slovenského národného divadla (SND) na dunajskom nábreží sa postavilo viac ako 3 700 bežcov a vozičkárov.

Wings for Life World Run
Bežžci na štarte. Foto: SITA

V ženskej kategórii bežala najďalej Jo Meek z Veľkej Británie, „Catcher car“ ju dostihol až na 54. kilometri, čo je v histórii behu na Slovensku nový ženský rekord a zároveň obsadila svetové 9. miesto. „Som veľmi šťastná, pretože toto je moja prvá návšteva Slovenska a takisto prvá skúsenosť s Wings for Life World Run. Počas behu mi bolo dosť teplo, no našťastie som nebežala sama, čo ma celý čas poháňalo dopredu. Atmosféra na trati bola výborná,“ konštatovala spokojná Angličanka.

Tento rok bol rekordný aj v počte účastníkov na vozíčkoch. Z takmer tridsiatich na trati prešiel najviac Čech Zbyněk Sýkora, „pohyblivá cieľová čiara“ ho dostihla až tesne pred 21. Km. „Zúčastnil som sa po prvý raz a je to masaker, hlavne ten koniec, keď človek cíti za chrbtom stíhacie auto a dostane zo seba úplne všetko,“ uviedol.

Wings for Life World Run
Bežžci počas 4. ročníka celosvetového charitatívneho bežžeckého podujatia Wings for Life World Run v Bratislave. Foto: SITA

Ženská víťazka na vozíčku, Jadranka Marić, skončila tesne pred jedenástym kilometrom: „Bol to môj prvý Wings for Life World Run a chcela som dať viac ako 10 km. Misia splnená!“

Dlhoročný ambasádor slovenskej časti Wings for life World Run Marián Ligda, vyrovnal svoje minuloročné maximum: dakarista Ivan Jakeš za volantom „catcher caru“ ho dostihol na 11. kilometri.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk