Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kamenolom devin navrh slovensky vodohospodarsky podnik 2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
26. septembra 2019 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Z bývalého kameňolomu v Devíne chcú urobiť priestor pre kultúrne účely

Premena kameňolomu počíta s výstavbou amfiteátra, pláže alebo cyklochodníka.

Z bývalého kameňolomu v bratislavskej mestskej časti Devín by chceli urobiť nový Park kultúry a oddychu (PKO). „V areálu sú miesta nachádzajúce sa bezprostredne pri vode a práve tie by mali byť novým miestom pre rozvoj kultúry a oddychu,“ informoval hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák.

Slovenský vodohospodársky podnik má vo svojej správe Kameňolom Devín, ktorý je využívaný na výrobu kameniva pre potreby podniku, ako aj na komerčné účely. Spoločnosť si dala vypracovať štúdiu, ktorá počíta s premenou časti kameňolomu na kultúrne využitie.

Kamenolom devin navrh slovensky vodohospodarsky podnik.jpg
Foto: www.facebook.com

Cieľom štúdie je dať možnosť rôznym organizáciám zapojiť sa do projektu obnovy tohto územia, kde by mohol vzniknúť amfiteáter na spôsob rímskych stavieb, prístavná veža, downhill (špeciálna cyklodráha), pláž, detská lúka, cyklopoint, parkovisko, bežecký chodník, pikniková lúka, vyhliadka, nábrežný chodník, multifunkčné ihrisko, miesto pre plážový volejbal alebo napríklad fitnes prvky.

Je nám jasné, že štúdia je len začiatok cesty, ktorá by si vyžadovala aj zmenu územného plánu a SVP by uvítal, keby sa do zámeru zapojilo hlavné mesto, samosprávny kraj, Bratislavská vodárenská spoločnosť i ďalší. Je tu priestor pre každého, komu záleží na hlavnom meste, aby prispel k vytvoreniu takéhoto kultúrno-spoločenského a športového zázemia pri Dunaji,“ dodal Bocák.

V rámci projektu by mali vytvoriť cyklochodník aj s lávkami popri Karloveskom ramene, bližšie k ceste, aby neviedol cez Sihoť.

Kamenolom devin navrh slovensky vodohospodarsky podnik 2.jpg
Foto: www.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X