Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs_gessayova_2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
petrzalka.sk
29. októbra 2018 Nezaradené od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Z Gessayovej sa stane športovo-relaxačná zóna

V posledných mesiacoch mohli obyvatelia Petržalky postrehnúť, že na Gessayovej ulici pribudlo nové workoutové ihrisko a že sa zároveň chystá revitalizácia starších detských ihrísk, patriacich do správy petržalskej mestskej časti.

Novo dokončené workoutové ihrisko, ktoré nerealizovala MČ, ale Generálny investor Bratislavy, je však v správe hlavného mesta. Detské ihriská na Gessayovej 22 a 19 bude revitalizovať petržalská samospráva. Gessayova ulica sa tak premení na multifunkčnú športovú a voľnočasovú zónu pre dospelých, deti a mládež.

V lete mestská časť už jedno ihrisko na Gessayovej ulici vynovila, a to multifunkčné ihrisko v areáli ZŠ Gessayova 2, ktoré je verejne prístupné. Projekt spočíval vo výmene umelého trávnika osadeného v r. 2010. Rekonštrukcia ihriska zahŕňala vyčistenie trávnika a doplnenie jeho chýbajúcich častí. Takisto povrch hĺbkovo prečistili a dopieskovali kremičitým pieskom. Chýbajúce diely mantinelu doplnili a poškodené kusy vymenili za nové. Mysleli aj na bezpečnosť a ihrisko poistili zabudovaním systému proti krádeži, ktoré slúži na upevnenie madiel. Takisto zabezpečili dodávku nových bránkových sietí. Celková cena prác vyšla na 12 350 eur, ihrisko bolo odovzdané do užívania v auguste tohto roku.

Vďaka dotácie z Úradu vlády SR nás v najbližších dňoch čaká revitalizácia ďalšieho detského ihriska v našej správe. Pôvodné ihrisko na Gessayovej 22 bolo vybudované v r. 1978, zrevitalizované v r. 2008. Po 10 rokoch si ihrisko vyžaduje opätovnú revitalizáciu, ktorou chce mestská časť kvalitatívne aj esteticky zvýšiť jeho úroveň.

Ihrisko bude dobudované o gumenú dopadovú plochu a nové cvičiace a hracie prvky. Na existujúcu betónovú plochu inštalujú fitnes streetworkoutovú zostavu a hojdačku, tzv. hniezdo. Ihrisko sa nachádza vo vnútrobloku v blízkosti Centra voľného času a základnej školy, čím chce mestská časť, okrem iného, zvýšiť záujem detí a mládeže o šport a zmysluplné využívanie voľného času. Celkové náklady sa vyšplhajú na 14 400 eur.

Ďalšie ihrisko na Gessayovej 19, patriace do správy MPVPS, takisto podstúpi rekonštrukciu. V spolupráci s MČ Petržalka bude na ihrisku osadené hasičské autíčko, opravená šmykľavka a inštalovaný bezpečnostný sedák na hojdačku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X