Z Kamenného námestia začali odstraňovať nelegálne stánky

Revitalizácia Kamenného námestia
Odstraňovanie stánkov - čiernych stavieb ako začiatok revitalizácie Kamenného námestia. Foto: SITA

Z Kamenného námestia v Starom Meste v utorok zmizol jeden nelegálny stánok. Predávali v ňom rýchle občerstvenie. Na brífingu o tom počas odstraňovania stánku informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Ako dodal, v ďalších dňoch z námestia odstránia aj ďalšie nelegálne stánky, ktoré priestor špatia a nemajú tam čo hľadať. Po týchto prácach príde na rad obnova námestia, nové by mohlo byť kompletne hotové v ďalšom roku.

Primátor spomenul, že nový priestor bude plný zelene. Inštalovať by tam chceli zavlažovací systém, lavičky, zmiznúť by do konca roka mala aj reklama. Celková cena je približne 115-tisíc eur, v súčasnosti končia s hľadaním zhotoviteľa. Ďalšiu etapu by mohli robiť v novom roku, vymeniť by chceli dlažbu, riešiť chcú aj parkovacie miesta. Počkať však podľa primátora treba na parkovaciu politiku v meste. Mesto pri tejto obnove spolupracuje so združením Živé námestie a so spoločnosťou Lordship. S nimi chce magistrát urobiť z priestoru interaktívny priestor na oddych, stretávanie ľudí a trávenie voľného času.

Revitalizácia Kamenného námestia
SITA

Čo sa týka hotela Kyjev, investor, spoločnosť Lodrship, chce robiť súťaž, ktorá by mala ukázať, ako s touto stavbou ďalej. Zachovať chcú fasádu, venovať sa jej bude projektová dokumentácia. Rekonštrukcia by mala trvať dvanásť aj šestnásť mesiacov. Kedy však s prácami začnú, zatiaľ nie je známe.

Revitalizácia Kamenného námestia
SITA

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk