Z mestských kúpalísk bola v lete najnavštevovanejšia Rosnička

Najnavstevovanejsie kupaliska sita.jpg
SITA

Zo siedmich bratislavských mestských kúpalísk počas tohto leta najviac ľudí navštívilo kúpalisko Rosnička v Dúbravke, bolo to 68 565 ľudí. Na druhom mieste je prírodné kúpalisko Zlaté piesky s návštevnosťou 62 929 osôb a prvú trojicu uzatvára kúpalisko Tehelné pole v Novom Meste, ktoré si v lete užilo 39 208 návštevníkov.

Na štvrtom mieste je kúpalisko Delfín v Ružinove, na ktoré sa prišlo osviežiť 38 060 ľudí. Nasledujú kúpaliská Lamač (18 828 osôb) a Krasňany (13 268 osôb). Najmenej ľudí navštívilo mestské kúpalisko v Rači, ktoré má návštevnosť 12 667 osôb. Vyplýva to z údajov o návštevnosti siedmich bratislavských mestských kúpalísk, ktoré poskytol Marek Papajčík z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu.

Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR Bratislavy (STaRZ) prevádzkuje v hlavnom meste SR Bratislave prírodné kúpalisko Zlaté piesky a kúpaliská s bazénmi Rosnička, Tehelné pole, Delfín, Lamač, Rača a Krasňany. Letnú prevádzku všetkých kúpalísk ukončili v nedeľu 3. septembra. Počas tohtoročnej letnej sezóny navštívilo sedem bratislavských kúpalísk 253 525 ľudí, čo je o 98 346 osôb viac ako v minuloročnej sezóne.

Najvyššie tržby malo v tohtoročnej letnej sezóne dúbravské kúpalisko Rosnička, čo je suma 190 274 eur. Nasledujú kúpaliská Zlaté piesky s tržbou 131 554 eur a Tehelné pole so 104 773 eur. Vyše 100-tisícovú tržbu malo aj kúpalisko Delfín, ostatné kúpaliska mali tržby pod 50-tisíc eur. Celkové tržby počas tohto leta boli 628 000 eur, čo je o 196 829 eur viac ako v minuloročnej sezóne.

Podľa Papajčíka v septembri začne STaRZ s rekonštrukciou veľkého bazéna kúpaliska Rosnička a rekonštrukciou troch objektov hygienických zariadení na Zlatých pieskoch. Na ostatných kúpaliskách zabezpečia zazimovanie technologických zariadení a budú robiť aj údržbu zelene.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk