Z ohrádok vyzbieralo OLO 130 ton vianočných stromčekov v priebehu prvého týždňa

Vianocne stromceky ohradky odvoz a likvidacia odpadu.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Obyvatelia Bratislavy môžu vianočný stromček zbavený ozdôb odložiť do jednej z 560 ohrádok po celom meste.

Spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) vyzbierala v Bratislave za prvý týždeň 130 ton vianočných stromčekov z ohrádok. Magistrát o tom informuje na sociálnej sieti.

Minulý rok sme takéto množstvo zbierali celý mesiac,“ uviedlo mesto s tým, že len za uplynulý víkend odviezli viac ako 50 ton stromčekov, čo je viac ako štvornásobok oproti prvému víkendu roka 2021.

Cez víkend sme do terénu vyslali až 34 posádok. V roku 2021 zabezpečovalo zber stromčekov päť posádok,“ dodala samospráva.

Mail k preplneným ohrádkam

Aby preplnených ohrádok s vianočnými stromčekmi bolo čo najmenej, začali so zberom v predstihu a počas prvých dní zabezpečili minimálne jedno a väčšinou aj dve kolá zberu.

Do zberu sa zapojilo viac ako 100 ľudí z OLO, vrátane technického riaditeľa, majstrov odvozu odpadu, garážmajstrov a ďalších, „ poznamenal magistrát a dodal, že tento týždeň zostáva posilnený odvoz stromčekov z celého mesta a v teréne budú aj naďalej dočisťovacie posádky.

V prípade preplnenej ohrádky je možné kontaktovať priamo spoločnosť OLO na e-mailovej adrese zakazka@olo.sk.

Stovky ohrádok po meste

Obyvatelia Bratislavy môžu vianočný stromček zbavený ozdôb odložiť do jednej z 560 ohrádok po celom meste. V prípade potreby môžu stromček odložiť aj ku kontajnerovému stojisku pri bytovke, pri rodinných domoch k zberným nádobám na sklo.

Stromčeky budú odvážať až do 11. februára. „Na základe zozbieraných dát už teraz pripravujeme vylepšenia pre budúcoročný zber,“ uzavrelo mesto.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk