Z pešej zóny si stále viac ľudí robí parkovisko, Mestská polícia Bratislava preto sprísnila kontroly

Mestska policia pokuty parkovanie pesia zona.jpg
Reprofoto: Mestská polícia Bratislava

V prvý deň akcie Pešia zóna mestskí policajti odhalili 44 priestupkov, na druhý deň to bolo 45 priestupkov.

Mestská polícia (MsP) Bratislava sprísnila kontroly vozidiel parkujúcich v peších zónach v centre mesta. Ako informuje vedúci oddelenia komunikácie MsP Bratislava Peter Borko, narastá počet vodičov, ktorí si robia z peších zón v centre parkovisko, aj počet prevádzok, ktoré nerešpektujú časy určené pre zásobovanie. „Aj preto MsP Bratislava pristúpila k ráznejším kontrolám v centre hlavného mesta,“ uviedol.

Mestskí policajti sa zameriavajú na kontroly áut zásobovania, ktoré majú povolenie zotrvať v cieli jazdy na čas nevyhnutne potrebný na splnenie účelu vjazdu – napríklad na urýchlené naloženie alebo zloženie nákladu, a aj to len v určitých časoch dňa. Kontroly sú zamerané tiež na obyvateľov, ktorým povolenie na vjazd neumožňuje státie na miestnych komunikáciách a verejných priestranstvách.

V prvý deň akcie Pešia zóna MsP zo Starého Mesta odhalili až 44 priestupkov,“ priblížil Borko s tým, že v ďalší deň to bolo 45 priestupkov. „Priestupcom hrozí v blokovom konaní pokuta do 50 eur,“ doplnil s tým, že s prísnejšími kontrolami v centre mesta budú pokračovať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk