Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektroodpad kontajner poskodenie petrzalka.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Petržalka - koláž BratislavaDen.sk
10. februára 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Foto: Z Petržalky museli odstrániť už štyri kontajnery na elektroodpad, dôvodom je vandalizmus

Ani nie dva mesiace od ich umiestnenia eviduje mestská časť viaceré podnety o poškodení kontajnerov.

Petržalka odstránila z ulíc už štyri kontajnery na elektroodpad, dôvodom je vandalizmus. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Spoločnosť Asekol SK v spolupráci s oddelením životného prostredia mestskej časti umiestnila v Petržalke 15 kusov červeno-bielych kontajnerov na zber drobného elektroodpadu, batérií a akumulátorov.

Ani nie dva mesiace od ich umiestnenia eviduje mestská časť viaceré podnety o poškodení kontajnerov. Spoločnosť Asekol SK musela pre vandalizmus v niektorých prípadoch pristúpiť k úplnému stiahnutiu kontajnerov z ulíc. Ide zatiaľ o štyri prípady na Mánesovom námestí, Fedinovej, Jasovskej a Švabinského ulici,“ uviedla hovorkyňa.

Náhrada za poškodené

Momentálne sa v Petržalke nachádza 11 červeno-bielych kontajnerov na drobný elektroodpad a batérie. Keďže spoločnosť nemá nové kontajnery, ktorými by štyri poškodené nahradila, je podľa hovorkyne otázne, či sa kontajnery na pôvodné miesta vrátia.

Poskodeny kontajn er c.2.jpg
Foto: Petržalka

Mimo Bratislavského kraja eviduje spoločnosť iba jeden poškodený kontajner,“ uviedla hovorkyňa a zároveň vyzvala obyvateľov, aby kontajnery využívali iba na účel, na ktorý sú určené.

Je veľká škoda, že v Petržalke dochádza k poškodzovaniu kontajnerov na drobný elektroodpad, ktorý tvorí približne jedno percento z celkového objemu vyprodukovaného odpadu v najväčšej mestskej časti,“ doplnila vedúca oddelenia životného prostredia Daniela Vašková Kasáková.

Čo vyhadzovať do kontajnerov?

Do stacionárnych kontajnerov patria mobilné telefóny, IT zariadenia, hobby náradie, kuchynské spotrebiče, elektronické hračky, batérie a drobný elektroodpad (napr. kalkulačky, rádia, prehrávače, slúchadlá, fotoaparáty, videokamery, elektrické hudobné nástroje).

Nepatria do nich televízory, monitory, žiarivky a úsporné žiarovky, komunálny odpad, zdravotnícky materiál či bioodpad.

Stk kontajner ba petrzalka_27.12.2020.jpg
Foto: Petržalka

Nepatrí sem ani elektroodpad, ktorý presahuje rozmery otvoru na vhadzovanie odpadu, nebezpečný odpad ani autobatérie.

Volať mestskú políciu

Mestská časť vyzýva obyvateľov, aby v prípade zistenia úmyselného poškodzovania kontaktovali mestskú políciu.

Obrátiť sa na okrskárov môžu aj prostredníctvom e-mailu [email protected] Vzhľadom na poškodenie kontajnera, ktoré presahuje sumu 266 eur, dochádza takýmto konaním k spáchaniu trestného činu,“ uzavrela hovorkyňa.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X