Z Petržalky odstránili všetky kontajnery na elektroodpad, dôvodom sú vandali

Elektroodpad vandali.jpg

Prvé poškodenia kontajnerov evidovala mestská časť už vo februári tohto roka.

Petržalka odstránila aj posledný kontajner na elektroodpad, dôvodom sú vandali. Elektroodpad tvorí približne jedno percento z celkového objemu odpadu vyprodukovaného Petržalčanmi.

Pred časom sme sa rozhodli odbremeniť najväčšiu mestskú časť od tejto environmentálnej záťaže. Žiaľ, ani po osadení 15 červeno-bielych kontajnerov na zber drobného elektroodpadu, batérií a akumulátorov od spoločnosti Asekol SK sa nám náš cieľ nepodarilo naplniť,“ konštatuje mestská časť na sociálnej sieti. Ako dodáva, dôvodom sú vandali, ktorí tieto kontajnery opakovane poškodzovali.

Prvé poškodenia kontajnerov evidovala mestská časť už vo februári tohto roka. „Ubrániť kontajnery znehodnocovaním sa nám spoločne nepodarilo ani napriek zvýšenej snahe partnera najmä počas leta. Po tejto negatívnej skúsenosti sa rozhodla firma Asekol SK stiahnuť z Petržalky aj posledný kontajner na zber elektroodpadu a momentálne nepokračovať s osádzaním ďalších,“ poznamenala mestská časť.

Pre netolerantných obyvateľov a návštevníkov Petržalky prišli obyvatelia o možnosť sa jednoducho, bezpečne a ekologicky zbaviť nebezpečného elektoodpadu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk