Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odstranene vraky petrzalka 2.jpg
Foto: archívne, petrzalka.sk
28. decembra 2020 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Z Petržalky zmizlo viac ako 200 vrakov áut, po výzve obyvatelia odstránili viac ako 150 vozidiel

Mestská časť odstránila 51 takýchto vozidiel, momentálne je v riešení ďalších 74 vrakov.

V Petržalke odstránili tento rok viac ako 200 vrakov vozidiel. V tlačovej správe o tom informoval Jakub Kuruc z Referátu čistoty a poriadku mestskej časti.

Oddelenie životného prostredia miestneho úradu odoslalo alebo umiestnilo za rok 2020 viac ako 200 výziev na odstránenie nepojazdných vozidiel,“ uviedol Kuruc.

Výzvy MČ

Na základe výzvy mestskej časti bolo dobrovoľne odstránených 154 vrakov vozidiel. Išlo o vozidlá nepojazdné, dlhodobo odstavené, vozidlá bez platnej STK a podobne,“ doplnila vedúca oddelenia životného prostredia Daniela Vašková Kasáková

Petržalka odstránila 51 takýchto vozidiel a momentálne je v riešení ďalších 74 vrakov.

Náročný proces

Celý proces odstraňovania vozidiel bol administratívne a časovo náročný,“ vysvetlil Kuruc s tým, že prvým krokom bolo preverovanie informácií o držiteľoch nepojazdných vozidiel a žiadosti o preverenie informácií na príslušnom riaditeľstve Policajného zboru.

Po získaní týchto informácií mestská časť odoslala poštou výzvu na odstránenie vozidiel ich držiteľom,“ doplnil Kuruc. Odo dňa doručenia písomnej výzvy plynula 60-dňová zákonná lehota na odstránenie vozidla.

Odtiahnutie áut

V prípade uplynutia lehoty, keď vozidlo bolo odstavené na verejnom priestranstve, pristúpila mestská časť prostredníctvom zmluvného partnera k odtiahnutiu nepojazdného vozidla, resp. vozidla s neplatnou technickou a emisnou kontrolou,“ dodáva vedúca referátu čistoty a poriadku Lenka Špodová.

Agenda vrakov motorových vozidiel bola pridelená od 1. januára 2021 pod referát mobility. V prípade podnetov týkajúcich sa vrakov sa môžu Petržalčania obrátiť na miestny úrad prostredníctvom e-mailovej adresy [email protected]

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X