Z pomocníka sa vykľul zlodej: Najprv ponúkol seniorke pomoc, keď odmietla, ukradol jej kabelku

Kradez policia.jpg

Spolupráca so širokou verejnosťou a využitie moderných technológií hrajú kľúčovú rolu v boji proti zločinu a ochrane občanov.

V posledných dňoch sa 77-ročná bezbranná seniorka stala obeťou krádeže v ulici Palisády v Bratislave. Podozrivým, ktorý sa pokúsil ponúknuť seniorke svoju pomoc, bol 41-ročný Slavomír B.

Napriek odmietnutiu ponuky o pomoc muž neváhal a odcudzil seniorke kabelku obsahujúcu dôležité doklady, mobil a ďalšie hodnotné veci. Po krádeži vybral z kabelky cenné predmety a zvyšok odhodil do smetného koša.

Policajná hliadka okamžite po čine kontaktovala syna poškodenej. Vďaka lokalizácii odcudzeného mobilného telefónu sa im podarilo rýchlo vystopovať a zatknúť podozrivého muža na Račianskej ulici.

Na základe zabezpečených dôkazov bol Slavomír B. obvinený zo zločinu krádeže. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I podal návrh na vzatie obvineného do väzby, ktorý bol schválený prokurátorom a súdom.

Táto udalosť zdôrazňuje dôležitosť rýchlej a efektívnej reakcie polície pri riešení trestnej činnosti. Spolupráca so širokou verejnosťou a využitie moderných technológií hrajú kľúčovú rolu v boji proti zločinu a ochrane občanov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk