Z útoku na manželský pár obvinili dvoch mladíkov z Bratislavy. Dopomohli k tomu aj dvaja svedkovia, ktorí sa prihlásili

putá, zatýkanie
Foto: ilustračné, depositphotos.com

Kriminalisti zo IV. bratislavského okresu vyšetrovali okolnosti napadnutia manželského páru v autobuse MHD, ku ktorému došlo koncom mája.

Policajný vyšetrovateľ už na základe zabezpečených dôkazov obvinil dvoch mladíkov vo veku 18 rokov – Ondreja Á. a Stanislava G. z Bratislavy. Pričom podľa slov policajného hovorcu Michala Szeiffa 18-ročný Ondrej A. čelí obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva, za ktorý v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov. Jeho rovesník Stanislav G. čelí obvineniu zo zločinu vydierania a prečinu nebezpečného vyhrážania, za ktorý mu v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na 2 až 6 rokov. Obaja obvinení sú v súčasnosti stíhaní väzobne.

Mladíci mali v daný deň nastúpiť do autobusu idúceho zo zastávky MHD SAV v smere na zastávku Damborského. V autobuse sa správali hlučne, fajčili a robili neporiadok. Podľa zistených informácií mal 52-ročný muž byť zasiahnutý jedným z hodených predmetov, po čom skupinku slušne napomenul. Následne mala skupinka 4 mladíkov k mužovi pristúpiť a obvinený Ondrej ho mal fyzicky napadnúť viacerými údermi do hlavy.

Úderom päsťami do oblasti tváre sa nevyhla ani vedľa sediaca 50-ročná manželka muža. Po fyzickom útoku druhý obvinený – Stanislav, začal manželom vulgárne nadávať a vyhrážať sa im fyzickou likvidáciou,“ informuje policajný hovorca. Hneď po napadnutí skupina mladíkov jednoducho vystúpila z autobusu.

Polícia sa v súvislosti s prípadom obrátila aj na verejnosť so žiadosťou o zistenie svedkov. V rámci vyšetrovania sa prihlásili celkovo dvaja svedkovia, ktorých informácie taktiež napomohli k náležitému objasneniu tohto incidentu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk