Za Bratislavou vyrastie nový letný rezort, potešia sa hlavne milovníci vody

Kosariska_jazera_bratislava.jpg
ilustračné: facebook.com

Za mestskou časťou Podunajské Biskupice vyrastie nový rekreačný areál. Ten bude ponúkať prírodné kúpalisko, športový areál a miesto na trávenie voľného času. Jeho názov bude Biskupická lagúna.

Ide o známu bratislavskú lokalitu, medzi obyvateľmi známe Košariská, v ktorej sa vyskytujú viaceré prírodné kúpaliská. Tie vznikajú ako dôsledok ťažby štrku, pričom do obrovských prázdnych jám sa napúšťa podzemná voda. Práve ťažbe štrkopiesku sa v oblasti dlhodobo venuje nemecká spoločnosť Sehring Bratislava, ktorá má s mestom podpísanú zmluvu o prenájme.

Biskupicka laguna 1etapa.jpg
Prvá etapa výstavby. Zdroj: www.shering.sk

Tá zároveň informovala, že roku 2020 plánuje ukončiť ťažbu surovín v dvoch miestach, ktoré následne premení v kultivovanú plochu. V súčasnosti prebieha proces verejných rokovaní o využití týchto pozemkov. Primárne pôjde o rekreačnú a oddychovú zónu v prírodnom prostredí spoločne s vodnými plochami. Pôjde taktiež o rozvoj záhradkárskej a chatovej oblasti.

Biskupicka laguna 2etapa.jpg
Druhá etapa výstavby. Zdroj: www.sehring.sk

Predstavou spoločnosti je vznik vodných pláží zo štrku a piesku, rozvoj plôch so zeleňou, stromami. Nezabudlo sa ani na detské ihriská, stánky s občerstvením alebo miesta pre milovníkov rybárčenia. Spoločnosť chce popri kultivácií tohto územia začať s ťažbou na ďalších miestach v okolí. Príčinou všetkého bude vysoký dopyt po štrkopiesku pri výstavbe diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk