Za likvidáciu hniezd belorítok nemôžeme, tvrdí J&T Real Estate

Zničené hniezda belorítok, Most SNP
ilustračné: SITA

Spoločnosť J&T Real Estate nenesie za zlikvidovanie 66 hniezd belorítok pod Mostom SNP v Bratislave žiadnu zodpovednosť, tvrdí PR manažérka a hovorkyňa spoločnosti Daniela Stričková.

„Spoločnosť a ani nikto z jej zamestnancov nezavinil zničenie hniezd chránených vtákov na Moste SNP. Revitalizačné práce robil subdodávateľ,“ uviedla Stričková. Vtákom zhodili hniezda počas hniezdenia, ide o druhú najväčšiu kolóniu belorítok v Bratislave.

„Na základe Zmluvy o spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava sa spoločnosť J&T Real Estate zaviazala bezodplatne v rámci pomoci mestu revitalizovať Most SNP, vyčistiť jeho podhľad a piliere v časti nad autobusovou zastávkou. Hlavné mesto SR Bratislava bolo podľa zmluvy povinné zabezpečiť vydanie povolení, súhlasov a iných úkonov nevyhnutných na revitalizáciu ešte pred začatím čistiacich prác,“ pokračuje s tým, že počas čistiacich prác bolo niekoľko stretnutí so zástupcami mesta a spoločnosť na prípadné obmedzenia neupozornili.

O zhodení hniezd v stredu informoval hovorca SOS/BirdLife Slovensko Ján Gúgh. Bratislavský magistrát preveroval situáciu a zistil, že hniezda zhodili pracovníci, ktorí čistili podhľady a stĺpy v časti nástupíšť, výstupíšť a odstaviska na staromestskej časti priestorov pod Mostom SNP. Čistenie zabezpečovala na základe zmluvy o spolupráci s mestom spoločnosť J&T Real Estate, informovala o tom hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.

V stredu okolo obeda ešte mesto o likvidácii kolónie belorítok pod Mostom SNP nevedelo. „Je nám nesmierne ľúto, čo sa stalo s hniezdami na Moste SNP. K udalosti došlo pre necitlivý a nekompetentný prístup tejto spoločnosti. Spoločnosť bude musieť znášať následky svojho neprofesionálneho konania, my ako mesto pri vyšetrovaní poskytneme plnú súčinnosť,“ uzavrela Skokanová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk