Za lúpež na doživotie: Páchateľovi hrozí za vyčíňanie v luxusnej predajni hodiniek poriadne vysoký trest

Kolaz bratislava lupez luxusne hodinky.jpg

Lúpežník si svojím konaním poriadne zavaril, v prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na doživotie.

Vyšetrovatelia krajskej kriminálky v Bratislave vzniesli na základe vykonaných dôkazov obvinenie voči ďalšiemu páchateľovi závažnej lúpeže zo dňa 12. septembra v luxusnej predajni hodiniek na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Útok bol spočiatku vyvolaný zvončekom na predajni, ktorý odvrátil pozornosť pracovníka SBS, čím umožnil dvom maskovaným páchateľom vykonať lúpež. Zvonila neznáma žena, ktorá takýmto spôsobom pravdepodobne spolupracovala s lúpežníkmi.

Muži v prilbách napadli pracovníka SBS a hneď rozbili vitríny, z ktorých odcudzili viacero kusov luxusných hodiniek v celkovej hodnote 221 100 eur. Ako uvádza polícia, obvinenému mužovi bolo vyšetrovateľom vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin lúpeže v jednočinnom súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci spáchaného formou účastníctva.

V prípade preukázania viny páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na 15 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie. Ďalšie informácie k prípadu poskytneme akonáhle to procesná situácia vo vyšetrovaní umožní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk