Za nelegálny výrub stromov na Devínskej ceste skončili v rukách polície

Vyrub stromov devinska cesta policia.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania ochrany stromov a krov.

Za nelegálny výrub stromov v Bratislave skončili páchatelia v rukách polície. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, v utorok ráno bola na základe oznámenia vyslaná policajná hliadka na Devínsku cestu, kde údajne prišlo k nelegálnemu výrubu stromov.

Hliadka hodnovernosť oznámenia preverila a skontaktovala sa s členmi Štátnej ochrany prírody, ktorí udalosť oznámili,“ uviedla polícia. V blízkosti zastávky MHD našli policajti motorové vozidlo s prívesným vozíkom, na ktorom bolo poukladané spílené drevo.

Policajti oslovili osoby, ktoré sa nachádzali v blízkosti vozidla. Tie nevedeli hodnoverne preukázať platné povolenie na výrub stromov,“ doplnila polícia.

Výrubom minimálne 14 kusov viacerých druhov stromov bez súhlasu oprávneného štátneho orgánu a zároveň bez splnenia ohlasovacej povinnosti, bola spôsobená škoda v celkovej výške viac ako tritisíc eur.

Prípadom sa v súčasnosti zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV. „Zo strany vyšetrovateľa bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania ochrany stromov a krov,“ uzavrela polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk