Za slušné Slovensko sa postavia ľudia opäť v piatok

Zhromaždenie Toto sme nechceli!
ilustračné: SITA

Aj tento piatok sa ľudia postavia na Námestie SNP, aby sa postavili Za slušné Slovensko. Zhromaždenie sa bude konať medzi 17.00 a 18.30 hod.

„Prešiel mesiac od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, prešiel mesiac, odkedy boli publikované články o možnom prepojení strany Smer na mafiu a korupčné prostredie. Verejnosť žiada výraznú zmenu, ale k reflexií ani výraznej zmene nedošlo. Pán Pellegrini v pondelok predložil veľmi problematické nominácie, ktorým verejnosť po udalostiach a zisteniach Jána Kuciaka nedôveruje,“ uvádzajú organizátori pochodu na sociálnej sieti. S nomináciami sa nedokážu stotožniť.

„Sme presvedčení, že vražda Jána a Martiny a podozrenia, o ktorých Ján písal, môžu byť vyšetrené, len keď Ministerstvo vnútra SR bude riadiť človek, ktorý je morálne bezúhonný a odborne a kariérne skúsený, vyvoláva bezpodmienečnú dôveru verejnosti, nie je prepojený s odídeným ministrom vnútra, pánom Kaliňákom a odídeným premiérom, pánom Ficom, je pripravený ihneď realizovať systémové zmeny,“ píšu.

Preto stále trvajú na splnení svojich hlavných požiadaviek, a to na dôkladnom a nezávislom vyšetrení vraždy Jána a Martiny za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré Ján poukázal a novú dôveryhodnú vládu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk