Za takúto sumu by ste si kúpili byt v centre mesta, dôverčivá Bratislavčanka ju poslala vojakovi do Jemenu

Podvod platba karta online pocitač práca pdovodníci polícia
Foto: ilustračné, GettyImages

Žena sa dokonca zdôverila o tejto komunikácii aj svojmu partnerovi, avšak posielanie finančných prostriedkov mu zamlčala.

Polícia neustále vystríha pred dôverčivosťou ľudí a varuje pred posielaním peňazí neznámym osobám, vojakom či misionárom. Napriek tejto snahe polície, podvodníci v poslednom období opäť zvýšili svoju snahu a prípadov podvedených dôverčivých ľudí pribúda. Polícia o tom informuje v súvislosti s neuveriteľným prípadom na svojej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti.

Podvodníci často využívajú praktiku – vojak zahraničných vojenských jednotiek na misiách v blízkom východe. Tento trik zabral aj na dôverčivú 57-ročnú Bratislavčanku.

Bratislavčanku kontaktoval údajný vojak „armády OSN“ slúžiaci vo vojenskom tábore v Jemene ešte v novembri roku 2021. Spoločne komunikovali a postupne až do konca roka 2022 údajný vojak od ženy vylákal neuveriteľných 250-tisíc eur.

Žena sa o komunikácii s vojakom, ktorý má údajne aj syna študujúceho v Škótsku, zdôverila aj svojmu partnerovi. Zabudla mu však spomenúť, že mu tiež postupne posielala finančné prostriedky. „Až začiatkom januára 2023 žena nadobudla presvedčenie, že pravdepodobne ide o podvod a prišla na policajné oddelenie podať trestné oznámenie,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Polícia tak naďalej upozorňuje, že počítačovo zruční podvodníci dokážu pôsobiť dôveryhodne a legenda „americký vojak na misii“ bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé sumy. Odporúčajú preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk