Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro
Foto: ilustračné, SITA
19. októbra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Za úplatok šéfovi dostala Mária peňažný trest

Na peňažný trest tisíc eur za pokračovací prečin podplácania verejného činiteľa odsúdil v stredu samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici 61-ročnú Máriu Kováčikovú z Bratislavy. Ako zamestnankyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby v Bratislave dostávala nadpriemerné finančné odmeny pod podmienkou, že tisícku „odvedie“ nadriadenému.

Kováčiková priznala, že v roku 2013 ju oslovil vtedajší námestník riaditeľa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Jaroslav S. s tým, že ak dá tisíc eur riaditeľovi strediska Ľubomírovi K., ten jej udelí nadpriemernú odmenu. Kováčiková takto vo výplatnom termíne v apríli, júli a októbri 2013 dostala zakaždým po štyritisíc eur, z čoho tisícku odovzdala námestníkovi v jeho kancelárii.

V októbri 2013 námestník opäť oslovil Kováčikovú, že ak dá tisícku riaditeľovi Igorovi B., dostane od neho nadpriemernú odmenu. Kováčiková potom vo výplatných termínoch v mesiaci december 2013 dostala sedemtisíc eur, vo februári 2014 tiež sedemtisíc a apríli 2014 šesťtisíc eur. Peniaze zakaždým odovzdala námestníkovi. Kováčiková tým spáchala pokračovací prečin podplácania v súvislosti s obstarávaním veci všeobecného záujmu a úplatok poskytla cez sprostredkovateľa verejnému činiteľovi.

Sudca vyhlásil rozsudok po tom, ako schválil dohodu o vine a treste, ktorú prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel s obvinenou Kováčikovou. Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvinenej, že sa voči verdiktu súdu neodvolá.

Prokuratúra za korupciu stíha aj vtedajších nadriadených Márie Kováčikovej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X