Zabehnite si s majstrom sveta! Na Študentskom behu v Bratislave sa zúčastní aj Matej Tóth

plagát Študentský beh

V nedeľu 15. novembra sa v Mlynskej doline uskutoční 5. ročník úspešného Študentského behu pri príležitosti novembrových udalostí v roku 1989. Podujatie je súčasť projektu „Beh si ty“, ktorého ambasádor je aj slovenský chodecký reprezentant, majster sveta na 50 km z Pekingu 2015 Matej Tóth.

Tridsaťdvaročný Banskobystričan sa osobne zúčastní na Študentskom behu a aj on sa vydá na trať merajúcu 12 500 metrov. Matej Tóth má pozitívny vzťah k bežeckým aktivitám, Študentský beh nebude jeho prvý po zisku zlata na MS. Odvtedy už štartoval v polmaratónskej štafete v rámci Banskobystrického maratónu, bežal s otcom a bratom polmaratón na MMM v Košiciach, vyskúšal si Beh zoborskou lesostepou v Dražovciach pri Nitre a teraz v stredu bol jedným z účastníkov 2. ročníka behu na počesť vojnových veteránov v Bratislave, ktorý organizovalo Ministerstvo obrany SR.

Štart 5. ročníka Študentského behu je pred Študentským domovom Ľ. Štúra v Mlynskej doline o 11. hodine a trať vedie zo študentského mestečka k dunajskému nábrežiu, cez Most SNP do Petržalky a potom opäť popri Dunaji a cez Most Lafranconi späť do cieľa v Mlynskej doline. Rekordérom pretekov je čerstvý majster Slovenska v krose v kategórii míliarov Alexander Jablokov, trať zvládol za 42:41 min.

Súťaží sa v 10 vekových kategóriách od juniorov až po veteránov. Prví traja v každej budú odmenení zaujímavými cenami od partnerov podujatia. Prihlásiť sa je možné ešte v deň pretekov od 8.30 do 10.30 hod.

plagát Študentský beh

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk