Zábery, ako z akčného filmu: Riskantnú jazdu prevádzača s migrantmi stopla polícia

Nahanacka polícia prevádzac

Prevádzač ohrozoval seba, svoju posádku, ale aj okolie. Jazdil riskantným spôsobom a nereagoval na výzvy polície.

Hliadka dopravných policajtov vykonávala službu na bývalom hraničnom priechode Čunovo – Rajka smerom na Slovensko, keď okolo prefrčal vodič na aute značky Volkswagen Touareg. Policajti vyzývali vodiča k zastaveniu, avšak ten nereagoval a tak sa rozbehla naháňačka ako z akčného filmu.

Policajné hliadky okamžite začali prenasledovať podozrivého vodiča a tým, že na diaľnici D2 sa k nim pridali ďalšie policajné hliadky. Vodič stále ignoroval výzvy na zastavenie a namiesto toho riskantným spôsobom pokračoval v jazde.

Nebezpečne menil smer jazdy a z diaľnice D2 odbočil smerom na diaľnicu D4. Na opakované výzvy a znamenia na zastavenie naďalej nereagoval a z diaľnice D4 náhle odbočil smerom na Rusovce,“ popisuje napínavú naháňačku polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

Napokon sa policajným hliadkam podarilo auto zastaviť, avšak vodič z neho vyskočil a dal sa na útek. Ani tento manéver sa mu nevydaril a skončil v rukách polície. Polícia na mieste zistila, že v aute sa nachádzalo 15 nelegálnych migrantov pôvodom zo Sýrie.

Osoby si prevzala cudzinecká polícia k ďalším procesným úkonom. Vodič prenasledovaného vozidla vo veku 32 rokov bol z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu prevádzačstva odovzdaný vyšetrovateľovi Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk