Zabudnuté Anglicko v Bratislave, ktoré sa objavilo v klipe Petra Muka

Palarikova 1991.jpg
YouTube/PrtScrn

Naše hlavné mesto ešte stále skrýva zákutia, ktoré mnohí z nás nepoznajú.

Viete o tom, že máme v Bratislave malé Anglicko? Desať tehlou obložených budov na Palárikovej ulici je ako vystrihnutých z britského časopisu. A práve tento imidž mesta sa náramne hodil do hudobného videoklipu českej kapely Oceán s názvom Prázdna ulica. Ten sa stal pred 24 rokmi jedným z najkultovejších v Československu.

Palarikova dnes.jpg
BaDen/MM

Pre skupinu a jej lídra, dnes zosnulého speváka Petra Muka, ho režírovala Katarína Ďurovičová. „Ulicu na nakrúcanie som vyberala ja s architektom Jurajom Dvorským. Aj keď ide o dosť frekventovanú časť Bratislavy pod Hlavnou stanicou, vtedy bola vážne takmer prázdna. Klip sa nakrúcal v roku 1991,“ spomína Ďurovičová.

Skupina Oceán bola v 90. rokoch najúspešnejšia synthpopová skupina v Čechách aj na Slovensku, v ére, keď k nám zo zahraničia prúdili hudobné vlny britských Depeche Mode a Erasure. Zvukovo za svetovými špičkami nezaostávala, nechcela ani videoklipmi. „Hľadali sme ulicu, ktorá nevyzerá socialisticky ani snobsky, ale veľmi výtvarne a má istú atmosféru,“ hovorí režisérka videoklipu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk