Začali práce na rozšírení Harmincovej ulice v Dúbravke, vodičov čakajú obmedzenia

Harmincova ulica dubravka.jpg

Doprava na Harmincovej bude zachovaná v oboch smeroch, jazdné pruhy budú zúžené a rýchlosť znížená.

Bratislava začala s prácami na projekte rozšírenia Harmincovej ulice v Dúbravke. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, realizácia stavby je rozdelená na tri etapy a výstavba je navrhnutá tak, aby v čo najmenšej miere obmedzovala dopravu.

V rámci prvej etapy, ktorú spustili v nedeľu 25. septembra, dočasne presunuli obojsmerne zastávku mestskej hromadnej dopravy (MHD) Lipského ku križovatke s ulicou M. Sch. Trnavského. Doprava na Harmincovej bude zachovaná v oboch smeroch, jazdné pruhy budú zúžené a rýchlosť znížená.

Obmedzenia pre chodcov

Od začiatku októbra dočasne obmedzia niektoré priechody pre chodcov a časti chodníka, pre chodcov zriadia obchádzkové trasy.

Priechod pre chodcov z Harmincovej na Húščavovu zo strany Polianok bude uzavretý. Ako náhradný priechod bude slúžiť priechod Pri Suchej Vydrici,“ spresnilo mesto.

Zhotoviteľ postupne zriadi stavenisko medzi Húščavovou ulicou a Ulicou Ľ. Zúbka. Počas októbra dočasne uzatvoria vjazd z Harmincovej do Lipského ulice.

Rozšírenie úseku

Harmincova ulica predstavuje jeden z hlavných prístupov do a z Dúbravky a zabezpečuje spojenie s obchvatom mesta. „Jej rozšírenie zo súčasnej dvojpruhovej komunikácie na štvorpruhovú bude viesť k plynulejšej doprave a zlepšeniu podmienok pre MHD,“ konštatuje mesto.

Projekt počíta s rozšírením v úseku od križovatky s ulicou M. Sch. Trnavského po križovatku s ulicou Polianky, kde nadviaže na už vybudovanú štvorpruhovú cestu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk