Začali sa prípravy na prvý slovenský Bauhausfest

bauhaus, tanec
SITA

Bauhausfest je jedným z množstva podujatí, ktoré v júni prinesie program tohtoročného medzinárodného festivalu súčasného dizajnu Bratislava Design Week. Slovenské múzeum dizajnu ho pripravuje na 12. jún.

Prvý slovenský Bauhausfest je, ako napovedá jeho podtitul Zatancuj si Bauhaus!, venovaný tancu. Slovenské múzeum dizajnu spolu s Goetheho inštitútom v Bratislave oslovilo kurátora nadácie Bauhaus Dessau Torstena Blumeho, aby so skupinou účastníkov aprílového workshopu pripravil jedinečnú choreografiu v štýle Bauhausu.

„Bauhausfest nie je klasické divadelné predstavenie s hercami a publikom, ale maškarný ples, na ktorom sa každý účastník zmení na tancujúcu figurínu,“ avizuje správa k akcii.

Všetko potrebné pre scénické podujatie Bauhausfest si pripravia účastníci tvorivého seminára, ktoré sa uskutoční od 23. do 25. apríla v galérii SCD, v Satelite v Hurbanových kasárňach na Kollárovom námestí 10 v. Účastníkom workshopu na tému Papier + sen + stroj + zvuk predstaví Torsten Blume scénickú tvorbu na Bauhause a vysvetlí im zásady tvorby kostýmov a tanca v štýle Bauhausu.

Na workshope si účastníci vyrobia papierové kostýmy, rekvizity a spolu s majstrom zvuku si pripravia jedinečnú choreografiu, ktorú predstavia v júni na Bauhausfeste v rámci Bratislava Design Week. Workshop vyhodnotia v sobotu 25. apríla.

Tí, ktorí by sa na ňom chceli zúčastniť, sa musia do soboty 18. apríla prihlásiť na e-mailovej adrese: workshop@scd.sk. Počet účastníkov workshopu, ktorý sa uskutoční v anglickom jazyku, je obmedzený na 15 ľudí. Podmienkou pre účasť na workshope je aj účasť na Bauhausfeste.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk