Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Základný kameň Detského kardiocentra
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker (štvrtý sprava) a riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly (prvý sprava) počas slávnostného poklepania základného kameňa výstavby nového pavilónu Detského kardiocentra, Diagnostického centra a parkoviska v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb. Foto: SITA
11. mája 2017 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Začalo sa s výstavbou pavilónu Detského kardiocentra a s prístavbou Diagnostického centra

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH), a. s., začína výstavbu pavilónu Detského kardiocentra a prístavbu Diagnostického centra. Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva NÚSCH Mongi Msolly spolu s ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom vo štvrtok slávnostne poklepali základný kameň.

Investícia za takmer 40 miliónov eur s daňou z pridanej hodnoty (DPH) zahŕňa nový objekt Detského kardiocentra s dvomi kardiochirurgickými sálami, jednou hybridnou katetrizačnou sálou a lôžkovou časťou s viac ako 60 lôžkami, ako aj hotelové ubytovanie pre rodičov detských pacientov s kapacitou 18 lôžok.

V rámci prístavby Diagnostického centra bude k dispozícii päť ambulancií, tri RTG katetrizačné sály a takisto lôžková časť s kapacitou 34 lôžok. Súčasťou novovybudovaného komplexu bude tiež heliport a dvojpodlažný parkovací dom s 279 parkovacími státiami a 44 parkovacími miestami na zrekonštruovanom parkovisku.

Základný kameň Detského kardiocentra
Základný kameň výstavby nového pavilónu Detského kardiocentra, Diagnostického centra a parkoviska v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb. Foto: SITA

Výstavbu pavilónu Detského kardiocentra, Diagonstického centra, ako aj potrebnú infraštruktúru pripravoval NÚSCH niekoľko rokov. Detské kardiocentrum v súčasnosti pôsobí v prenajatých priestoroch Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave. „Tie priestory nie sú optimálne, hlavne čo sa týka logistiky,“ uviedol Msolly.

Rozhodnutie NÚSCH vybudovať Diagnostické centrum podľa zverejnených informácií vychádzalo z dlhodobej koncepcie rozvoja ústavu. Zavedením nových programov a metodík, ako aj ich rozvoj v oblasti prevencie a liečby kardiovaskulárneho systému, si vyžaduje nové, moderné priestory vybavené modernou zdravotníckou technikou.

Vo verejnej súťaži na výber zhotoviteľa uspelo slovensko-české konzorcium INGSTEEL & VCES, ktoré ponúklo najnižšiu cenu a zároveň aj najnižšiu energetickú náročnosť budúcej prevádzky. Výstavba je plánovaná na 24 mesiacov, pričom splnenie povinností garantuje konzorcium aj výkonnostnou bankovou garanciou vo výške 10 % zmluvnej ceny.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X