Záchranné zložky budú v Bratislave nacvičovať pátranie po havarovanom lietadle

hasiči, požiar
ilustračné: SITA

Cieľom stredajšieho cvičenia je preverenie koordinácie pátracích a záchranných zložiek.

Záchranné zložky pripravujú na stredu v Bratislave cvičenie zamerané na pozemné a letecké pátranie po nezvestnom dopravnom lietadle. Ako informoval štátny podnik Letové a prevádzkové služby SR, cvičenie sa uskutoční v lokalite mestských lesov v Rači.

Cvičenie začne Záchranné koordinačné stredisko Bratislava v stredu ráno vyhlásením pohotovosti pre všetky kompetentné zložky,“ povedala špecialistka na vonkajšie vzťahy štátneho podniku Michela Legelová. Na cvičení budú participovať zložky Policajného zboru, Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy, pátracia a záchranná služba Ozbrojených síl SR, Letecký a námorný vyšetrovací útvar aj sekcia krízového riadenia Ministerstva vnútra SR.

Taktické cvičenie

Taktické cvičenie po páde lietadla v neznámom teréne sa v takomto rozsahu uskutočňuje na území hlavného mesta Bratislavy po prvýkrát,“ povedala Legelová s tým, že cieľom je preverenie koordinácie pátracích a záchranných zložiek.

Nad územím SR podľa štatistík preletí v letnom období denne viac ako 2-tisíc dopravných lietadiel s tisíckami cestujúcich na palube a za rok sa počet preletov blíži k pol miliónu. „Aj napriek tomu, že jedna z hlavných priorít je zaistenie maximálnej bezpečnosti leteckej prevádzky, možnosť vzniku leteckej nehody, núdzového pristátia, alebo inej udalosti, pri ktorej bude nevyhnutné použiť pátraciu a záchrannú službu na pomoc lietadlám v tiesni, nie je možné vylúčiť,“ dodala Legelová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk