Zachraňujú životy aj riešia desiatky podnetov na diaľku, záchranári pri Draždiaku sú hrdinskí aj nápomocní

Zachranari velky drazdiak bezpecnost.jpg

Prítomnosť členov Vodnej záchrannej služby počas celej letnej sezóny zabezpečuje a financuje Petržalka.

Záchranári pri jazere Veľký Draždiak v Petržalke okrem toho, že pomáhajú návštevníkom, riešia aj podnety na diaľku.

Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, prítomnosť členov Vodnej záchrannej služby zo Spolku ochrancov vôd Octopus pri jazere počas celej letnej sezóny zabezpečuje a financuje Petržalka.

Záchrana života

Asi najzávažnejšiu situáciu museli záchranári riešiť v nedeľu 24. júla, keď sa topil približne 40-ročný muž, ktorého chvíľu predtým vytiahla z vody posádka vodného bicykla,“ konštatuje mestská časť.

Záchranári naložili muža do člna a previezli ho na breh, kde mu poskytli resuscitáciu, keďže v čase zásahu nedýchal. Pri oživovaní muža pomohla aj návštevníčka jazera, pracujúca v zdravotníctve.

Muža sa nakoniec podarilo oživiť s pomocou kyslíkového prístroja a po prevoze do nemocnice bol na druhý deň prepustený do domáceho ošetrenia,“ dodala samospráva.

Telefonická aj online komunikácia

Ako vysvetľuje vedúci Vodnej záchrannej služby Tomáš Rácz, obyvatelia ich žiadajú tiež o telefonickú či písomnú online komunikáciu.

Ide predovšetkým o prípady, keď sa plavci a návštevníci Draždiaka nachádzajú na opačnej strane jazera. Popri strážení kúpajúcich sa ľudí je tak nevyhnutné i občasné stráženie desiatok mobilných notifikácií,“ vysvetľuje samospráva.

Počas nedele zaznamenali viac ako 30 žiadostí o pomoc, pričom dominovali drobné poranenia. „Nechýbali ani kolapsy z tepla, nebezpečné uštipnutia hmyzom či hromadná bitka,“ dodáva Petržalka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk