Na začiatku školského roka cestujúcich nepotešia zmeny a výluky v MHD

Obnova električkovej trate, Špitálska ulica
ilustračné: SITA

Počas leta premávali linky MHD v obmedzenom režime. Od tohto pondelka však opäť premávajú v pracovných dňoch podľa cestovných poriadkov platných pre daný školský rok. Je však zopár výnimiek. Informoval o tom portál imhd.sk.

„Výnimkou je linka 87, ktorá bude do začiatku vyučovania na vysokých školách premávať podľa prázdninového cestovného poriadku (bez posilových študentských spojov). Zároveň sa obnovuje premávka liniek 133 a 192. Študentské posilové linky 131 a 184 začnú premávať až od začiatku zimného semestra na vysokých školách,“ informuje portál imhd.sk.

Zmeny v MHD

Linka 130 bude predĺžená v Lamači od zastávky Staré záhrady po Hodonínskej ku Krematóriu, kde bude mať novú konečnú zastávku. V opačnom smere obslúži aj zastávku Pri krematóriu.
Na linkách 20, 26, 37, 75, N55 a N56 pribudlo zastavovanie na niektorých zastávkach (na znamenie). Zároveň prišlo k premenovaniu niektorých zastávok v Devínskej Novej Vsi na linkách 21, 23, 24, 25, 26, 92 a N21.

Pre opravu vozoviek v oblasti Lovinského a Valašskej ulice sú do 17. septembra zmenené linky 64, 204, 207 a N47 a medzi Vozovňou Hroboňova a ŽST Železná studienka premáva náhradná autobusová linka X47.

Výluky

Kvôli prebiehajúcej oprave trate na Špitálskej ulici stále premávajú linky 3, 4 a 9 obchádzkovými trasami cez Obchodnú a Radlinského ulicu. Namiesto linky 7 bude ráno a popoludní dočasne premávať linka 17 z Rače, resp. ŽST Vinohrady cez Račianske mýto, Vazovovu a Trnavské mýto do Ružinova. Keďže nastali problémy so stavebným povolením, je pravdepodobné, že namiesto plánovaného ukončenia výluky koncom októbra, sa tento termín výrazne predĺži.

Ako ďalej uvádza portál, „z rovnakého dôvodu je dočasne vylúčená premávka liniek 212, N61 a N72 na Ulici 29. augusta, ktoré premávajú obchádzkovými trasami. Do oblasti Medickej záhrady je možné dostať sa peším presunom od električiek z Obchodnej, alebo od trolejbusov z Amerického námestia, Mickiewiczovej a Cintorínskej.“

Premávka týchto liniek bude v prípade dokončenia električkového priecestia na Špitálskej obnovená po pôvodných trasách počas tohto mesiaca.

Vozovku opravujú aj v oblasti Lovinského a Valašskej ulice. DO 17. septembra sú zmenené linky 64, 204, 207 a N47. Medzi Vozovňou Hroboňova a ŽST Železná studienka premáva náhradná autobusová linky X47.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk