Začiatok nového týždňa prinesie letné teploty, v strede týždňa sa však čakajte zmenu

turisti v meste
ilustračné: SITA

Podobne ako víkend aj začiatok nového týždňa by mal pokračovať v Bratislave a okolí letným počasím. Teploty sa budú držať okolo hranice 30 stupňov Celzia, v strede týždňa by však podľa predpovede malo prísť k miernej zmene.

Ako hlási Slovenský hydrometeorologický ústav, v pondelok 16. júla bude v Bratislave len malá oblačnosť. Nočná teplota dosiahne hodnotu 16 stupňov Celzia, počas dňa sa oteplí na letných 30 stupňov. Slnečný deň bude sprevádzať mierny severozápadný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 3 m/s.

V utorok 17. júla nás podľa predpovede SHMÚ čaká podobné počasie. Ako hlásia meteoroloǵovia, opäť má byť len malá oblačnosť. V noci bude ortuť teplomera ukazovať 18 stupňov Celzia, cez deň sa oteplí a teploty budú dosahovať maximum 29 stupňov. Zafúka severozápadný vietor rýchlosťou 4 m/s.

Kto nemá rád slnečné počasie, streda ho poteší. Ako hlási SHMÚ, v stredu 18. júla treba očakávať v Bratislave a okolí dážď. Nočná teplota bude okolo 18 stupňov Celzia, počas dňa sa oteplí na príjemných 26 stupňov. Upršaný deň bude sprevádzať aj mierny vietor, ten zafúka zo severozápadu a dosiahne rýchlosť 7 m/s.

Štvrtok 19. júla má byť síce bez dažďa, ale podľa meteorológov slnko nečakajte. Zamračenú oblohu budú sprevádzať nasledovné teploty, nočná 20 stupňov Celzia a denná 27 stupňov. Fúkať bude severný vietor rýchlosťou 5 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk