Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Zs alexandra dubceka maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
14. apríla 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Začiatok obnovy bazéna na Dlhých dieloch zatiaľ nie je známy

Termín začiatku rekonštrukcie bazéna na Základnej škole Alexandra Dubčeka na karloveských Dlhých dieloch zatiaľ nie je známy a závisí od ukončenia verejného obstarávania. Uviedol to Miroslav Špejl z tlačového oddelenia Miestneho úradu Bratislava-Karlova Ves.

„V súčasnosti projektant dokončuje úpravu projektovej dokumentácie rekonštrukčných prác. Po jej spracovaní vyhlási mestská časť verejné obstarávanie na dodávateľa prác,“ spomenul a dodal, že ak sa nevyskytnú komplikácie, predpokladaná dĺžka rekonštrukčných prác je osem mesiacov od odovzdania staveniska zhotoviteľovi. Samospráva plánuje kompletne zrekonštruovať v súčasnosti nefunkčnú školskú plaváreň. Úpravy čakajú plavecký aj detský bazén.

Mestská časť Karlova Ves hľadala zhotoviteľa na rekonštrukciu bazéna vlani v novembri. „Verejné obstarávanie mestská časť vyhlásila vo vestníku verejného obstarávania ešte koncom októbra. Ak bude obstarávanie úspešné a podarí sa nájsť vhodného zhotoviteľa, rekonštrukčné práce by sa mohli spustiť začiatkom nového roka,“ poznamenal vlani hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes. „Rozhodnutie mestskej časti Bratislava-Karlova Ves sa nemení a pokračuje proces verejného obstarávania,“ uviedol ďalej.

Keďže je to veľká zákazka, ktorá zahŕňa veľa špecifických procesov v rámci stavebných prác, treba ju dopracovať a doplniť, dodal. „Zmeny okolností, za ktorých vyhlásili verejné obstarávanie, boli objektívne a zrušenie obstarávania bolo v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní,“ vysvetlil hovorca.

Rekonštrukcia a zväčšenie bazénov

Detský bazén, ktorý má dnes hĺbku 0,4 metra, plánuje mestská časť zväčšiť a premeniť ho na výučbový. Prekonávať strach z vody by sa tu mohli učiť už aj škôlkari alebo najmenší školáci. Rekonštrukcia čaká sprchy aj šatne, kde vešiaky vymenia za nové skrinky. Upravovať chcú aj toalety a vybudovať aj toaletu pre imobilných ľudí. „Prerábať budú aj dnes nefunkčnú vzduchotechniku, zhrdzavené elektroinštalácie a svietidlá. Odstraňovať budú i nefunkčné vykurovacie zariadenia. Pribudne tiež nová bazénová technika, napúšťanie, cirkulácia a vypúšťanie vody, nová filtrácia a dezinfekcia vody. Bazény by mali dostať aj nové povrchy,“ vymenoval Heldes.

Bazén v Základnej škole Alexandra Dubčeka otvorili v roku 1994. Spočiatku ho využívali najmä žiaci z karloveských škôl, neskôr k nim pribudli športové kluby aj verejnosť. Bazén bude po rekonštrukcii slúžiť nielen na školské, ale aj na športové a verejné účely. „Myšlienkou je, aby fungoval ako komunitný bazén,“ poznamenal karloveský hovorca a dodal, že samospráva uvažuje o tom, že bazén by sa mohol využívať každý deň v týždni od skorých ranných až do večerných hodín. „V čase vyučovania by bol k dispozícii najmä deťom a školskej mládeži, vo zvyšnom čase a cez víkendy by mohol slúžiť športovým klubom a verejnosti. Po rekonštrukcii bude bazén vhodný aj na športové podujatia a súťaže,“ ukončil hovorca Karlovej Vsi.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X