Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs alexandra dubceka maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
14. apríla 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Začiatok obnovy bazéna na Dlhých dieloch zatiaľ nie je známy

Termín začiatku rekonštrukcie bazéna na Základnej škole Alexandra Dubčeka na karloveských Dlhých dieloch zatiaľ nie je známy a závisí od ukončenia verejného obstarávania. Uviedol to Miroslav Špejl z tlačového oddelenia Miestneho úradu Bratislava-Karlova Ves.

„V súčasnosti projektant dokončuje úpravu projektovej dokumentácie rekonštrukčných prác. Po jej spracovaní vyhlási mestská časť verejné obstarávanie na dodávateľa prác,“ spomenul a dodal, že ak sa nevyskytnú komplikácie, predpokladaná dĺžka rekonštrukčných prác je osem mesiacov od odovzdania staveniska zhotoviteľovi. Samospráva plánuje kompletne zrekonštruovať v súčasnosti nefunkčnú školskú plaváreň. Úpravy čakajú plavecký aj detský bazén.

Mestská časť Karlova Ves hľadala zhotoviteľa na rekonštrukciu bazéna vlani v novembri. „Verejné obstarávanie mestská časť vyhlásila vo vestníku verejného obstarávania ešte koncom októbra. Ak bude obstarávanie úspešné a podarí sa nájsť vhodného zhotoviteľa, rekonštrukčné práce by sa mohli spustiť začiatkom nového roka,“ poznamenal vlani hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes. „Rozhodnutie mestskej časti Bratislava-Karlova Ves sa nemení a pokračuje proces verejného obstarávania,“ uviedol ďalej.

Keďže je to veľká zákazka, ktorá zahŕňa veľa špecifických procesov v rámci stavebných prác, treba ju dopracovať a doplniť, dodal. „Zmeny okolností, za ktorých vyhlásili verejné obstarávanie, boli objektívne a zrušenie obstarávania bolo v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní,“ vysvetlil hovorca.

Rekonštrukcia a zväčšenie bazénov

Detský bazén, ktorý má dnes hĺbku 0,4 metra, plánuje mestská časť zväčšiť a premeniť ho na výučbový. Prekonávať strach z vody by sa tu mohli učiť už aj škôlkari alebo najmenší školáci. Rekonštrukcia čaká sprchy aj šatne, kde vešiaky vymenia za nové skrinky. Upravovať chcú aj toalety a vybudovať aj toaletu pre imobilných ľudí. „Prerábať budú aj dnes nefunkčnú vzduchotechniku, zhrdzavené elektroinštalácie a svietidlá. Odstraňovať budú i nefunkčné vykurovacie zariadenia. Pribudne tiež nová bazénová technika, napúšťanie, cirkulácia a vypúšťanie vody, nová filtrácia a dezinfekcia vody. Bazény by mali dostať aj nové povrchy,“ vymenoval Heldes.

Bazén v Základnej škole Alexandra Dubčeka otvorili v roku 1994. Spočiatku ho využívali najmä žiaci z karloveských škôl, neskôr k nim pribudli športové kluby aj verejnosť. Bazén bude po rekonštrukcii slúžiť nielen na školské, ale aj na športové a verejné účely. „Myšlienkou je, aby fungoval ako komunitný bazén,“ poznamenal karloveský hovorca a dodal, že samospráva uvažuje o tom, že bazén by sa mohol využívať každý deň v týždni od skorých ranných až do večerných hodín. „V čase vyučovania by bol k dispozícii najmä deťom a školskej mládeži, vo zvyšnom čase a cez víkendy by mohol slúžiť športovým klubom a verejnosti. Po rekonštrukcii bude bazén vhodný aj na športové podujatia a súťaže,“ ukončil hovorca Karlovej Vsi.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X