Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gaštanica, Nové Mesto
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
3. júla 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Začiatok prác na obnove Gaštanice zatiaľ nie je známy

Kedy dôjde k obnove parku Gaštanica na Kolibe nie je známe. Ako povedal Ján Borčin z Miestneho úradu Bratislava-Nové Mesto, v súčasnosti mestská časť končí s prípravou výberového konania na dodávateľa prác.

„Cieľom projektu je zastaviť degradáciu ekosystému lesoparku, jeho obnova a stabilizácia a vytvorenie zelenej plochy pre oddych v mestskom prostredí,“ uviedol Borčin.

Z priestoru bude oddychová relaxačná zóna s lavičkami, odpadkovými košmi a detskými hracími prvkami či fitnes prvkami. Súčasťou projektu je aj ozdravenie a výsadba zelene.

V parku by mal byť aj náučný chodník s informačnými tabuľami. Gaštanica je významná výskytom vzácneho gaštana jedlého, ktorého genofond siaha hlboko do histórie.

„Súčasná zeleň v parku potrebuje kvalitné ošetrenie, regeneráciu, prerezanie, dosadenie nových stromov a zatrávnenie,“ pokračuje Borčin. Celý porast upravia tak, aby sa v parku efektívne hospodárilo s dažďovou vodou. Tá sa udrží v Gaštanici a nebude stekať na cesty a chodníky a do blízkej zastavanej časti. Predíde to tak povodňovému riziku.

Na revitalizáciu tohto priestoru vyčlenili približne 319-tisíc eur, pričom 85 percent z tejto sumy bude z Nórskych fondov. Zvyšok bude financovať mestská časť Nové Mesto z vlastných zdrojov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X