Začína sa cyklus prednášok o Japonsku. Tvárou v tvár sa dozviete všetko o krajine vychádzajúceho slnka

Japonsko
ilustračné: pixabay.com

S cieľom priblížiť kultúru, tradície a spoločnosť krajiny vychádzajúceho slnka pozýva japonské veľvyslanectvo na prvé podujatie z cyklu prednášok o Japonsku. Prednáškový cyklus pod názvom Tvárou v tvár organizuje Spoločnosť slovensko-japonského priateľstva v spolupráci s Veľvyslanectvom Japonska v SR.

Úvodná prednáška sa uskutoční v Bratislave už túto stredu 14. októbra o 17.30 hod. v Hudobnej sále Zichyho paláca. Podujatie bude v japonskom jazyku s tlmočením do slovenčiny a vstup naň je voľný, informovala o tom Zuzana Ondrejková Želinská zo sekcie kultúry a PR Veľvyslanectva Japonska v SR.

Prvým prednášajúcim v cykle Tvárou v tvár bude veľvyslanec Japonska na Slovensku Akio Egawa. Akio Egawa vyštudoval Tokijskú univerzita a následne získal magisterský titul v odbore medzinárodných vzťahov na Princetonskej univerzite. Do služieb japonského ministerstva zahraničných vecí vstúpil v roku 1975. Počas svojej profesionálnej kariéry zastával viaceré posty v centrálach ministerstva zahraničných vecí, ministerstva financií a v Japonskej národnej spoločnosti pre ropu, zemný plyn a kovy.

Ako diplomat pôsobil na viacerých zahraničných misiách vrátane veľvyslanectiev a konzulátov v Austrálii, Iráne, USA, Tanzánii, na Filipínach a v Zambii. Od novembra 2013 zastáva post mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Japonska v Slovenskej republike.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk