Začína sa Gurmán Fest. Môžete sa tešiť na nové chute, šou i na piknik

Gurmán Fest, Marcel Ihnačák
SITA

Podujatie privíta 68 šéfkuchárov z deviatich krajín. Predstaví sa na ňom aj 26 vybraných reštaurácií z celého Slovenska.

Na Dostihovom závodisku v Petržalke sa dnes začína 7. ročník Gurmán Festu. Gastronomické podujatie potrvá do 21. júna a tento rok sa na ňom zúčastní 68 šéfkuchárov z deviatich krajín.

Kuchári predvedú svoje umenie, či už na tanieri alebo v rámci programu na pódiu, kde sa podelia o svoje vedomosti. Na akcii sa predstaví aj 26 vybraných reštaurácií z celého Slovenska.

Marcel Ihnačák, Gurmán Fest
SITA

Medzi najväčšie atrakcie na hlavnom pódiu bude patriť dnešná šou Michala Konráda. V sobotu vystúpi Emanuele Ridi, známy šéfkuchár z televízneho programu S Talianom v kuchyni (2009). Návštevníci a návštevníčky sa v nedeľu 21. júna môžu tešiť na šou Marcela Ihnačáka a Mariána Fila. Novinkou aktuálneho ročníka podujatia je projekt Sedem chutí piva, ktorý sa uskutoční zároveň s ochutnávaním jedál šéfkuchára Laciho Horňáčka.

Gurmán Fest
SITA

Festival ponúka okrem množstva príležitostí na ochutnávanie jedla aj veľkorysý priestor na oddych. V areáli budú k dispozícii dve piknik zóny, špeciálne detské zóny, dve hudobné pódiá a nový Warm Up bar. Nebude chýbať tombola, súťaže Starostovská džemovačka a Festivalová reštaurácia dňa či šou majstra sveta v miešaní nealkoholických nápojov.

Na Gurmán Fest nadviaže odborná konferencia pre profesionálov Gastronomy Bratislava. Účasť na nej prisľúbilo viacero michelinovských šéfkuchárov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk