Začína sa sezóna majálesov, trhov a hodov: Aké podujatia vás čakajú v máji v Bratislave a okolí?

majálesy a hody 2023
Foto: Facebook/ MČ Rača - koláž Bratislavadeň

Máj prinesie víkendy nabité zábavou, dobrým jedlom a kultúrnym programom. Pozrite si, na čo všetko sa môžete tešiť v Bratislave a okolí.

Teplejšie počasie nás láka viac času tráviť vonku. Uvedomujú si to aj organizátori podujatí, ktorí nachystali pre návštevníkov bohatý program. Zabaví sa celá rodina.

Vystúpia tanečné a hudobné skupiny či známi interpreti. Deti čakajú kolotoče a detský program. Milovníci jedla si prídu na svoje vďaka degustačnému menu či chutným vínam.

Podujatia v Bratislave

Račianske hody

Už počas soboty 6. mája a nedele 7. mája čakajú na návštevníkov hody na Alstrovej ulici. Na podujatí sa zúčastnia račianski vinári, ktorí ponúknu degustáciu vín a nebudú chýbať stánky s chutným jedlom. Návštevníci nemusia platiť žiadne vstupné.

Pre mladých je pripravená párty s DJ-om. Súčasťou hodov budú aj kolotoče a výstavy. Zlatým klincom programu bude Dalibor Janda, ktorý pri príležitosti svojich 70. narodenín odohrá pár veľkých koncertov na Slovensku, a jeden práve v Rači.

Bratislavský majáles

Tento rok sa koná už 14. ročník mestského otvoreného festivalu na Tyršovom nábreží v Petržalke s voľným vstupom. Podujatie prinesie dva dni plné koncertov. V piatok 5. mája vystúpi na hlavnom pódiu s koncertmi The Curly Simon, Jana Kirschner či Billy Barman. V sobotu 6. mája sa predstavia Korben Dallas, Para či Hex.

Deti zabavia s predstaveniami Divadlo Fí, Divadlo na hojdačke a Divadlo Spozva voza. Občerstviť sa bude dať v street food zóne. Pre milovníkov histórie je pripravená výstava po 2. svetovej vojne.

Jarný pivný festival

V ružinovskom Areáli hier radosti to bude žiť od štvrtka 4. mája do pondelka 8. mája pivom. Festival je zameraný na remeselné pivo, malé pivovary a pivné špeciality zo Slovenka i Česka. Program doplní street food a hudba.

Ružinovský majáles

Od piatka 12. mája do nedele 14. mája nájdete pred Cultusom Ružinov ďalší majáles. Návštevníkov čaká bohatá ponuka street foodu, piva a vína od lokálnych vinárov. Zábavu doplnia kolotoče a hudba.

Podujatia mimo Bratislavy

Stupavský majáles

Bývate v okolí Stupavy? Zabavte sa na majálese, ktorý prebehne v sobotu 13. mája od 19.00 hod. v Kultúrnom dome Stupava. Návštevníci si môžu zatancovať na hudbu skupiny Vávrovci. Je však potrebné zakúpenie vstupenky.

Stupavské trhy

V Stupave ešte chvíľu ostaneme. Sobota 20. mája bude od 10.00 hod. patriť v parku pri kaštieli Stupavským trhom. Súčasťou podujatia je sprievodný program pre deti a dospelých. Ak si radi nakupujete výrobky od lokálnych predajcov a výrobcov, určite na toto miesto zavítajte. Vstup je zdarma.

Majáles pri jazere

Máte chuť na zábavu s DJ-om či kapelou? Podnik Point40 pozýva v sobotu 13. mája na majáles pri Veľkom jazere Rovinka. Od 15.30 hod. je pripravený program pre deti, od 18.00 hod. začína zábava kapely PP.Band. Vstup je zdarma.

Červenokamenské remeselné trhy

Hrad Červený Kameň patrí medzi najkrajšie hrady kraja. Ak tam zavítate od soboty 6. mája do pondelka 8. mája, čakajú vás remeselné trhy s viac ako 60 remeselníkmi. V ponuke budú keramické výrobky, originálne kožené kabelky, drevené hračky, pletené veci či doplnky.

Slávnosť hliny

Slávnosť hliny v Modre opäť po roku zavíta na Súkenickú ulicu. V piatok 12. mája čaká návštevníkov slávnostné otvorenie dvoch výstav, hrnčiarsky bál či výpal keramiky v peci. Sobota 13. mája bude patriť vystúpeniam detského folklórneho súboru, tanečnej skupiny či divadelnému predstaveniu.

Návštevníci si môžu zo sprievodných podujatí pozrieť exkurzie a tvorivé dielne v Slovenskej ľudovej majolike na Dolnej ulici či tradičnú keramickú dielňu na Súkeníckej ulici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk