Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Semafory zahorska bystrica bratislava.sk_.jpg
ilustračné: bratislava.sk
17. marca 2018 Zaujímavosti od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Záhorská Bystrica motivuje kartou výhod k prihláseniu k trvalého pobytu

Mestská časť Záhorská Bystrica začala vydávať karty výhod pre tých Bystričanov, ktorí sú prihlásení k trvalému pobytu. Zámerom obce je cez ponuku zvýhodnených služieb pre jej obyvateľov motivovať doposiaľ neprihlásených k zaevidovaniu trvalého pobytu. Získaním karty budú môcť Bystričania využívať výhody aj v oblasti služieb, kultúry či parkovania.

Na území obce sa v posledných rokoch realizovala, a aj aktuálne prebieha, výstavba niekoľkých investičných projektov, čoho dôsledkom je zvyšovanie počtu obyvateľov Záhorskej Bystrice. Nie všetci obyvatelia sa však prihlasujú na trvalý pobyt. „Mestská časť tým prichádza o financie z podielových daní. Takíto obyvatelia využívajú služby obce, sú zaťažené cesty, generuje sa viac odpadov, ale financie za nich obec nedostáva. Verím, že karta výhod ich bude motivovať k prihláseniu a Bystrica získa od štátu ďalšie príjmy z podielových daní, ktoré využijeme  na jej rozvoj,“  informoval starosta mestskej časti Jozef Krúpa.

Služby zberného dvora

Od marca tohto roku umožňuje karta výhod obyvateľom prihláseným k trvalému pobytu využívať bezplatne služby zberného dvora pri odovzdávaní odpadu. „Odvoz a spracovanie sú plne hradené z rozpočtu mestskej časti. Stačí si na miestnom úrade vyzdvihnúť kartu výhod pre obyvateľov s trvalým pobytom,“ uviedol J. Krúpa. Od marca tohto roku obec zaviedla aj nový systém kontroly preberania odpadov na zbernom dvore. Kartou výhod tak občan získa nielen možnosť bezplatného odberu odpadu, ale zároveň sa karta použije aj na evidenciu odovzdaného odpadu. V budúcnosti mestská časť plánuje umožniť držiteľom karty uplatniť si cez ňu zľavy na kultúrne podujatia organizované mestskou časťou a plánuje ju využívať aj pri parkovaní na parkoviskách v centre obce.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X