Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ms_hargasova_ulica_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
28. júna 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skzahorskabystrica.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Záhorská Bystrica rozširuje kapacitu materskej školy o 20 miest

Mestská časť sa v posledných rokoch výrazne omladzuje. Stúpa počet mladých rodín, s čím súvisí aj akútna potreba umiestnenia detí v predškolskom zariadení. Miestne zastupiteľstvo preto rozhodlo o rozšírení kapacity materskej školy o ďalších 20 miest. Celkové náklady na rekonštrukciu sú vo výške takmer 200 000 eur.

Záhorská Bystrica patrí k najviac sa rozvíjajúcim mestským častiam Bratislavy. Materská škola na Hargašovej ulici preto už dávnejšie nestačí uspokojovať požiadavky rodičov. „Rozšírenie materskej školy patrí v tomto roku k našim hlavným prioritám,“ hovorí starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa. „Chceme ju rozšíriť o jednu triedu, s čím súvisí aj nevyhnutné zväčšenie kapacity jedálne a dobudovanie sociálneho zázemia.“

Materská škola po rekonštrukcii prijme celkovo 70 detí, čo je o 20 viac ako doteraz. „Zvýšenie kapacity materskej školy je pre našu mestskú časť finančne náročné, preto využijeme aj dotáciu ministerstva školstva vo výške 60 000 eur. Zvyšok pôjde z rozpočtu mestskej časti,“ dopĺňa Jozef Krúpa.

Rekonštrukcia bude prebiehať počas letných prázdnin. Plánovaný termín ukončenia prác je koniec augusta tohto roka.

V investičných plánoch v oblasti školských zariadení chce Záhorská Bystrica pokračovať aj v budúcom roku. Pripravený je už projekt druhej etapy rozšírenia materskej školy o ďalšie dve triedy a jedáleň. „Jeho realizácia závisí od získania prostriedkov z eurofondov. Ak ich dostaneme, tak budúci rok sa zvýši kapacita materskej školy o ďalších 40 miest,“ hovorí o budúcich zámeroch starosta Jozef Krúpa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X