Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zahorska bystrica stu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zahorskabystrica.sk
30. novembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skzahorskabystrica.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Záhorská Bystrica spolupracuje s mladými architektmi na urbanistickom rozvoji

Na podnet vedenia mestskej časti Záhorská Bystrica sa konalo stretnutie starostu Jozefa Krúpu s dekankou Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity (FA STU) Ľubicou Vítkovou a vedúcim Ústavu urbanizmu a územného plánovania FA STU Bohumilom Kováčom.

Predmetom stretnutia bola dohoda o spolupráci študentov na príprave urbanistických štúdií rozvojových území Záhorskej Bystrice. Aktuálne mestská časť pripravuje pre študentov zadanie pre vypracovanie územno-plánovacích podkladov. Práce študenti vypracujú do konca školského roka.

Výstavba nových lokalít mestskej časti sa v ostatných rokoch zdynamizovala a Záhorská Bystrica dnes patrí k najrýchlejšie sa rozvíjajúcim územiam Bratislavy. S výstavbou nových obytných komplexov sú spojené aj otázky kvalitného verejného priestoru a občianskej vybavenosti. Aj im sa budú venovať ročníkové práce študentov FA STU. „Spoluprácu rozbiehame spoločnou prípravou urbanistickej štúdie lokalít Dievčí Hrádok a Ivánce,“ informuje starosta mestskej časti Jozef Krúpa.

„Návrhy na urbanistické riešenia týchto lokalít budú vypracované v spolupráci s verejnosťou. Tá pomenuje, čo je pre ňu dôležité a potrebné k plnohodnotnému životu. Chceme, aby bola Záhorská Bystrica aj naďalej dobrým miestom pre život,“ doplnil.

Práce mladých architektov budú vychádzať z participačných procesov s verejnosťou a priebežne konzultované s odborníkmi miestneho úradu. Po ich spracovaní a schválení sa štúdie stanú podkladom pre ďalšie územnoplánovacie dokumenty a budú slúžiť aj ako východisko pre prípravu projektov developerov. Po vypracovaní materiálov autori predstavia svoje návrhy obyvateľom mestskej časti. Štúdie riešeného územia budú vystavené aj na špeciálnej výstave.

Aktuálna situácia v Záhorskej Bystrici, kedy sa pripravuje a súčasne realizuje hneď niekoľko rozvojových projektov, signalizuje, že rovnako ako dôsledná regulácia je nevyhnutná aj zodpovedná príprava budúcej podoby rozvojových území. Súčasne platí, že projekty musia byť pripravované vždy a bez výhrad v prospech mestskej časti a s ohľadom na záujmy Bystričanov. Do rozrastajúceho sa organizmu Záhorskej Bystrice tak vedenie mestskej časti prináša ešte viac zodpovednosti a moderné prvky územného plánovania.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X