Záhorská Bystrica upozorňuje na dreviny, ktoré prerastajú na verejné priestranstvo. Občanov prosí o nápravu

konáre, strom
ilustračné: SITA

Mestská časť Záhorská Bystrica upozornila svojich obyvateľov na prerastajúce stromy a kríky, ktoré zasahujú do verejných komunikácií či chodníkov. Takýmto spôsobom ohrozujú bezpečnosť cestnej premávky a taktiež bezpečnosť chodcov.

V tejto súvislosti Záhorská Bystrica žiada všetkých obyvateľov, ktorých sa uvedená situácia týka, aby vykonali nápravu, a to v čo najkratšom možnom období.

„Vzhľadom k tomu, že v zimnom období pri údržbe ciest a komunikácii nákladnými vozidlami v Mestskej časti Bratislava – Záhorská Bystrica prichádzalo v niektorých úsekoch ku kolíziám s prerastajúcimi konármi stromov z dvorov a záhrad rodinných domov do miestnej komunikácie, obraciame sa na vás s upozornením, aby ste venovali zvýšenú pozornosť a vykonávali pravidelne ošetrenie týchto drevín, t. j. vykonávali redukčný orez drevín, aby sa pri zachovaní dreviny odstránili jej negatívne vplyvy,“ napísala táto mestská časť na svojej webovej stránke.

Ako sa ďalej píše na webstránke Záhorskej Bystrice, prerastajúce konáre sú prekážkou aj pre vozidlá vykonávajúce odvoz a likvidáciu odpadu. Mestská časť zároveň doplnila, že pri nepriaznivých poveternostných podmienkach môžu ohrozovať aj chodcov.

„Nesmieme zabúdať pri skrášľovaní ulíc výsadbou drevín, že tieto dreviny budú postupne rásť a bez pravidelného ošetrovania môžu mať opačný efekt a môžu byť prekážkou pre chodcov, osobné alebo nákladné vozidlá, vzdušné vedenie inžinierskych sietí. Taktiež opadané lístie znečisťuje odtokové žľaby a dažďové vpuste pri miestnych komunikáciách,“ pokračovala Záhorská Bystrica vo svojom ozname.

Podľa slov, ktoré táto mestská časť dodala na záver, je rada, že obyvateľom záleží na skvalitňovaní životného prostredia zakladaním zelene, tá by však mala mať vyhovujúce umiestnenie, a tým je dostatočná vzdialenosť od oplotenia a stavieb.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk