Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MHD, autobus
Foto: ilustračné, SITA
23. mája 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Záhorská Bystrica žiada o novú autobusovú linku, mesto má výhrady

Mestská časť má len jedno priame spojenie s centrom mesta. Linka č. 37 už obyvateľom Záhorskej Bystrice zjavne nepostačuje. Od pripojenia Záhorskej Bystrice k hlavnému mestu sa počet jej obyvateľov strojnásobil, linka je však stále len jedna.

Starosta mestskej časti Jozef Krúpa už hlavné mesto niekoľkokrát žiadal o zriadenie novej autobusovej linky zo Záhorskej Bystrice smerom do Dúbravky a Karlovej Vsi. To tvrdí, že zriadiť novú linku môže len v tom prípade, ak sa na jej prevádzkovaní bude mestská časť spolupodieľať.

Záhorská Bystrica patrí k najdynamickejšie rozvíjajúcim sa mestským častiam Bratislavy, čo značí, že počet obyvateľov bude ďalej rásť. Rozšírenie verejnej dopravy je podľa starostu nutnosť. Ako uvádza v liste primátorovi Ivovi Nesrovnalovi, „aktuálny stav prepojenia mestskej časti nezodpovedá potrebám jej obyvateľov a prináša cestujúcim množstvo praktických a logistických komplikácií.“

Podľa Krúpu obyvatelia Záhorskej Bystrice prispeli vlani do mestskej pokladnice z výnosu dane fyzických osôb a dane z nehnuteľnosti sumou 1 470 582 eur. Podľa prepočtov Dopravného podniku Bratislava by zriadenie novej linky v trasovaní Záhorská Bystrica – Strmé vŕšky – Bory Mall – Dúbravka v 15-minútových intervaloch predstavovalo ročné náklady približne 100 000 eur.

Z tohto dôvodu považuje starosta požiadavku na finančnú spoluúčasť za neopodstatnenú. „Som presvedčený, že pri príjmoch mesta z výnosov daní obyvateľov mestskej časti a pri nákladoch na zriadenie novej linky vo výške vyčíslenej Dopravným podnikom dokáže mesto bez akýchkoľvek výhrad pokryť náklady na zriadenie a prevádzku novej linky,“ píše na záver.

O zriadenie novej linky žiada starosta od septembra tohto roka, čiže od začiatku školského roka 2017/2018.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X