Záhrada Vodárenského múzea sa stala najkrajším parkom Slovenska

Záhrada Vodárenského múzea
SITA

Záhrada Vodárenského múzea v Bratislave, ktoré patrí Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), zvíťazila v súťaži o najkrajší Park roka 2015. Ocenenie jej udelila Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu (SZKT) na Záhradníckom fóre 2016, ktoré sa konalo uplynulý víkend v Nitre.

SZKT každoročne vyberá najkrajšiu novo zriadenú alebo zrekonštruovanú záhradu či park na Slovensku. Odbornú porotu tento rok najviac zaujala záhrada Vodárenského múzea BVS. Zabodovala najmä svojou koncepciou oddychového priestoru s prevládajúcim prvkom vody, ktorý vhodne dopĺňajú prírodné materiály: drevo a kameň.

Záhrada Vodárenského múzea
SITA

Záhrada je pokračovaním náučnej expozície Vodárenského múzea a voda je v nej prítomná nielen fyzicky – fontánami, ale i symbolicky – v oblúkovitých tvaroch chodníkov, v záhradnej architektúre a v samotnom vlnitom reliéfe hektárového pozemku. Návštevnícky atraktívnymi prvkami záhrady sú fontány, vyhliadková veža, cyklopoint s altánkom, ihriská a trávnaté plochy.

Záhrada Vodárenského múzea
SITA

Odborníci oceňujú, že záhrada ponúka po celý rok kultivovaný priestor na voľný čas v urbánnom prostredí. Je voľne prístupná verejnosti, vyhľadávajú ju predovšetkým rodiny s deťmi i študenti a ročne ju navštívi okolo desaťtisíc ľudí. Záhrada prešla kompletnou revitalizáciou v rokoch 2012 – 2014 pod taktovkou bratislavského ateliéru VAN JARINA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk