Zahrajte sa na Gullivera a vydajte sa na cestu do krajiny Liliputov a obrov

Gulliver
ilustračné: SITA/AP

Výstava Petra Uchnára inšpirovaná ilustráciami ku knihe Jonathana Swifta Gulliverove cesty je predzvesťou jubilejného Bienále ilustrácií Bratislava.

Medzinárodný dom umenia pre deti – Bibiana už avizuje jesenný 25. ročník medzinárodnej súťažnej prehliadky originálov ilustrácií kníh pre deti Bienále ilustrácií Bratislava 2015. Po výstave slovenských ilustrátorov detských kníh, ktorí sa predstavia na bienále, otvorila dnes o 16. hodine Bibiana prehliadku diel Petra Uchnára.

Výstava nazvaná Sám proti Liliputu bude pre záujemcov v sídle Bibiany prístupná do 18. októbra.

Výstava Petra Uchnára je inšpirovaná ilustráciami ku knihe Jonathana Swifta Gulliverove cesty, za ktoré dostal Zlaté jablko BIB 1999.

„Bola to jeho prvá ilustrovaná kniha a získané ocenenie mu otvorilo cestu k ilustrovaniu ďalších kvalitných kníh pre deti a mládež. To, že jeho ilustrácie sú pre detského čitateľa skutočne veľmi príťažlivé, dokazuje aj Cena detskej poroty, ktorú dostal na BIB 2009 za knihu Peter Pan. Ocenenie získal aj na BIB 2013 – Cenu primátora hlavného mesta Bratislavy, ktorá bola v tom roku udelená po prvý raz,“ pripomína Bibiana v správe na svojej webstránke.

Dodáva, že okrem vystavených originálov ilustrácií z knihy Gulliverove cesty čakajú návštevníkov aj objekty, cez ktoré vstúpia do krajiny trpaslíkov – Liliputu a do krajiny obrov Brobdingnagu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk