Zajtra sa uskutočnia hneď dva koncerty klavírnej hry

klavír, koncert
ilustračné: SITA

Rakúske kultúrne fórum a Ruské centrum vedy a kultúry pozývajú vo štvrtok na koncerty talentovaných klaviristov – Sergeja Reďkina a Petry Pogády.

Prvý koncert s klavírnym talentom z Petrohradu Sergejom Reďkinom (1991) sa uskutoční o 15. hodine v Ruskom centre vedy a kultúry. Na druhý pozýva na 18. hodinu Rakúske kultúrne fórum. V jeho sídle na Hodžovom námestí 1/A vystúpi Petra Pogády (1985), ktorá sa ako sedemročná presťahovala s rodinou z Bratislavy do Rakúska.

Koncert Sergeja Reďkina Posolstvo majstrovstva sa začne netradične už o 15. hodine, keďže mladý klavirista v ten istý deň večer koncertuje vo Viedni. Reďkin od roku 2004 študoval na Strednej odbornej hudobnej škole pri Petrohradskom konzervatóriu klavír a kompozíciu. Od roku 2009 je študentom Petrohradského štátneho konzervatória N. A. Rímskeho – Korsakova.

Sergej Reďkin je nositeľom množstva významných cien, napríklad Veľkej ceny Medzinárodnej súťaže Mladých klaviristov krajín Baltského mora venovanej tvorbe F. Chopina v Estónsku v roku 2006, 3. ceny VIII. Medzinárodnej súťaže mladých klaviristov Paderevského (Poľsko) v roku 2010, alebo prvých cien z Medzinárodnej súťaže klaviristov Maji Lindovej 2012 (Fínsko) či VI. Medzinárodnej súťaže Sergeja Prokofjeva 2013 (Rusko).

Rakúske kultúrne fórum predstaví v stredu od 18. hodiny na klavírnom recitáli Petru Pogády (1985). Bratislavská rodáčka žije od siedmich rokov v Rakúsku, v súčasnosti je už viacnásobnou laureátkou hudobnej súťaže Prima La Musica. V roku 2003 začala študovať koncertný smer hry na klavíri na Hudobnej univerzite vo Viedni, nasledovali štúdiá na Anton Bruckner Privatuniversität v rakúskom Linzi a na Conservatoire Superieur v Paríži, ktoré ukončila s vyznamenaním.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk