Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
knihy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
28. augusta 2015 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Zajtra sa v centre Bratislavy uskutočnia Knižné hody. Načo sa môžete tešiť?

Festival Knižné hody sa uskutoční v rôznych priestoroch centra mesta. Projekt je súčasťou Bratislavského kultúrneho leta a sprievodnou akciou k 50. výročiu jedinečnej svetovej súťaže Bienále ilustrácií Bratislava 2015.

Tohtoročné motto sobotného festivalu znie „Svet zachránia rozprávky“. Jeho posolstvom je sprostredkovanie myšlienky, že knihy môžu v komunite spájať ľudí. Je to živé spojenie knihy s každodenným životom.

Knihy nám pomáhajú spoznávať sa, približujú nás k prostrediu, v ktorom žijeme, k ľuďom a komunite. To je dôvod, prečo sa festival nazýva hodmi. Tie totiž v minulosti rovnako ľudí spájali.

Na Hviezdoslavovom námestí a vybraných častiach Starého Mesta je pripravený bohatý program s rôznymi aktivitami. Deti budú môcť počúvať rozprávky, vidieť ich v rôznom tanečnom, hudobnom i divadelnom prevedení. Súčasťou budú i tvorivé dielne na námestí a netradičný čitateľský maratónsky beh. Medzi stanoviskami bude premávať vláčik Prešporáčik.

Mnohí spisovatelia a iní umelci budú účinkovať na pódiu Hviezdoslavovho námestia. Medzi nimi Daniel Hevier, Ľubomír Feldek s dcérou Katkou s hudobno-slovným predstavením pre deti, spisovatelia Toňa Revajová, Peter Milčák, Daniel Pastirčák, Juraj Šebesta s dcérou Kamilou, Andrea Gregušová. Hercov zastúpia Zuzana Kronerová, Zuzana Kapráliková i deti z Rozhlasovej dramatickej družiny. Vystúpi tanečný súbor Poleno a iní tanečníci. So svojimi knižkami budú prítomní aj ďalší významní slovenskí spisovatelia a ilustrátori.

Na tento projekt nadviaže prvá medzinárodná konferencia o dôležitosti a potrebe čítania kníh, ktorá sa uskutoční v hoteli Tatra. Zúčastnia sa na nej odborníci zo Švédska, Indonézie, USA, Austrálie, Írska, Ghany a iných krajín. Budú sa zaoberať otázkou prečo čítať knihy, ako vnímať ilustrácie, ako obrázková kniha sprostredkuje hrdinu, aká je úloha knihy vo vývine deti a pod.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X