Zákaz kladenia ohňov je zrušený, využite niektoré z ohnísk mestských lesov

Opekanie ohnisko mestské lesy
Foto: ilustračné, GettyImages

Kladenie ohňa na vyhradených miestach v bratislavských lesoch je opäť povolené, keďže zvýšené riziko požiarov bolo odvolané. Avšak návštevníci musia dodržiavať Kódex opekača, ktorý zahŕňa bezpečnostné pokyny, ako napríklad uhasenie ohňa pred odchodom vodou a rozhrabaním pahreby.

Po horúcich dňoch prišlo ochladenie a dažde. Sucho a horúčavy sú tak preč a prichádza čas aj na príjemné posedenie pri ohni a opekanie si v prírode. Medzi veľmi obľúbené miesta jednoznačne patria Mestské lesy Bratislava, Železná studnička a Kamzík. Mestské lesy informujú o nových aj starých ohniskách. Nesmiete však zabúdať na dôležité bezpečnostné pravidlá.

Kódex opekača sa stal sprievodcom pre všetkých, ktorí sa rozhodnú túto príležitosť využiť. V prvom rade je nutné oheň zakladať len na vyhradených miestach, ktoré sú označené. Dôkladne skladujte drevo v dostatočnej vzdialenosti od ohniska a pred odchodom nikdy nezabudnite oheň úplne uhasiť. Vietor sa môže rýchlo zmeniť a tak je tu vždy prítomné riziko požiaru.

Po opekaní sa tiež uistite, že ste po sebe nezanechali žiadne odpadky a miesto je čisté a bezpečné. Len tak sa môžeme tešiť z krásneho prostredia aj v budúcnosti. Kontroly a hliadky na dodržiavanie poriadku a pravidiel môžu vykonávať napríklad hasiči, mestská polícia, štátna polícia a lesná stráž mestských lesov.

Takže si nezabudnite prísť vychutnať kúzlo bratislavských lesov, oddýchnuť si pri ohnisku a stráviť príjemné chvíle s rodinou a priateľmi. Majte tiež stále na pamäti, že príroda je naša spoločná, máme za ňu zodpovednosť a jej krehkosť si vyžaduje našu starostlivosť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk