Základná škola Plickova bude mať po rekonštrukcii ihriská a oddychové zóny

Plickova skola raca rekonstrukcia.jpg
Foto: Rača

Odhadované náklady na projekt vonkajších plôch sú približne 650-tisíc eur bez DPH.

V areáli Základnej školy (ZŠ) Plickova v Rači pribudnú po rekonštrukcii ihriská a oddychové zóny. Ako mestská časť informuje na sociálnej sieti, momentálne pripravuje projekt, ktorý je v procese pripomienkovania. Nasledovať bude projektová dokumentácia a stavebné konanie.

Plán je taký, že v letných mesiacoch 2022 bude súťaž na zhotoviteľa a na jeseň sa začne výstavba. Všetko koordinujeme tak, aby krátko po skolaudovaní budovy školy bol už aj tento areál hotový,“ uviedol starosta Rače Michal Drotován.

Odhadované náklady na projekt vonkajších plôch sú približne 650-tisíc eur bez DPH. „Výsledná suma závisí od verejného obstarávania a tiež od cien materiálu v letných mesiacoch,“ dodala mestská časť.

Funkčné zóny

Celý areál bude po vyučovaní prístupný aj pre verejnosť na šport aj oddych, vrátane záplavového jazierka.

To bude mať v sebe zabudované retenčný systém a bude slúžiť aj ako súčasť výuky pre deti. Školský areál bude členený na tri funkčné zóny.

Športový areál bude obsahovať bežeckú dráhu s doskočiskom a menším zastrešeným pódiom, multifunkčné ihrisko, workoutové ihrisko, ale aj stolný tenis, živý šach a preliezačky pre deti,“ konštatuje mestská časť.

Exteriérové vyučovanie

Druhou bude zóna pre exteriérové vyučovanie určená na pestovateľské práce a pestovanie viniča, s vyvýšenými záhonmi a skleníkom.

Poslednou bude zóna pre oddych a exteriérové aktivity, ktorá bude obsahovať parkové plochy, zeleň a záplavové jazierko, a bude zónou určenou pre širokú verejnosť.

Najväčší a najnáročnejší projekt

Rekonštrukcia ZŠ Plickova je najväčším a najnáročnejším projektom Rače za posledných 30 rokov. Stavenisko prevzal v auguste minulého roku zhotoviteľ, ktorým je spoločnosť Kami Profit.

Zmluva na obnovu školy bola po ukončení verejného obstarávania uzatvorená na sumu 5,65 mil. eur a mestská časť získala na obnovu externé zdroje. Zhotoviteľ má na realizáciu 18 mesiacov, teda do februára 2023.

Po kompletnej rekonštrukcii bude v škole 25 tried, 10 špecializovaných učební, jedáleň, kuchyňa, telocvične a príslušná infraštruktúra. Škola by mala privítať prvé deti v septembri 2023.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk