Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plickova zakladna skola raca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
16. júla 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Základnú školu Plickova plánuje Rača opraviť, obnovu chce financovať 3,5 miliónového úveru

Obnova školy bude najväčším investičným zámerom za posledné roky v mestskej časti.

Rača si zoberie úver 3,5 milióna eur na obnovu základnej školy Plickova. Miestne zastupiteľstvo schválilo prijatie úveru na rekonštrukciu a kompletnú obnovu budovy základnej školy na utorkovom mimoriadnom zasadnutí.

Obnova školy bude najväčším investičným zámerom za posledné roky v Rači,“ uviedla mestská časť a dodala, že za posledné mesiace boli odpracované stovky hodín na príprave projektovej dokumentácie a podkladov na získanie stavebného povolenia.

Do budovy školy sa opäť vráti vzdelávanie a deti, a vyrieši sa dlhoročný problém s chýbajúcimi kapacitami našich základných škôl,“ doplnila račianska samospráva.

Príprava projektu

Rača pripravila projekt rekonštrukcie základnej školy Plickova z dôvodu, že nárast poštu detí v mestskej časti si vyžaduje dobudovanie minimálne 25 tried.

Odhadované výdavky na kompletnú rekonštrukciu vrátane vonkajších plôch sú na úrovni približne 7 až 7,5 milióna eur,“ uvádza mestská časť. Výdavky v prvej fáze, ktorá umožní zaradenie školy do siete škôl a jej spustenie, sú odhadované vo výške 4 až 4,5 milióna eur. Druhá fáza, spočívajúca v zateplení vonkajších priestoroch a telocvične je viazaná na fondy EÚ, mimorozpočtové zdroje a prípadné ďalšie príjmy z poplatku za rozvoj.

Keďže táto investičná akcia si vyžaduje veľký objem finančných prostriedkov a vlastné zdroje mestskej časti nebudú postačujúce, sme nútení zapojiť do rozpočtu aj cudzie zdroje – komerčný úver,“ odôvodňuje Rača.

Tri fázy rekonštrukcie

Rekonštrukcia základnej školy Plickova bude pozostávať z troch fáz. V rámci prvej fázy do sumy 4,5 milióna eur obnovia siete, strechu, okná a fasádu.

V druhej etape zrekonštruujú telocvičňu a dobudujú objekty, ktoré nebude možné realizovať v prevej etape v hodnote 1,5 až 2,5 milióna eur. V tretej fáze zrekonštruujú vonkajšie areály v hodnote približne 0,5 až 1 milión eur.

V súvislosti s mimoriadnou situáciou spôsobenou novým koronavírusom vytvára načerpanie investičného úveru zároveň pre mestskú časť bezpečnostný vankúš pre udržateľnosť rozpočtového hospodárenia v rokoch 2021 a 2022,“ uzavrela mestská časť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X