Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plickova zakladna skola raca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
8. decembra 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Základnú školu Plickova v Rači mestská časť zrekonštruuje za viac ako 6 miliónov eur

Rekonštrukciou vznikne 25 tried pre 600 žiakov, deväť odborných učební, tri zborovne, kancelárie a dve telocvične.

Základnú školu (ZŠ) Plickova v bratislavskej Rači mestská časť zrekonštruuje za viac ako 6 miliónov eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v ktorom mestská časť hľadá dodávateľa stavebných prác.

Predmetom riešenia je rekonštrukcia existujúceho objektu ZŠ a telocvične v nevyužívanom areáli na ulici Plickova v intraviláne mestskej časti a súvisiace objekty. Cieľom navrhovaných stavebných úprav je obnoviť areál a existujúce budovy na pôvodný účel vzdelávanie žiakov na prvom a druhom stupni základnej školy,“ uvádza mestská časť v oznámení ÚVO.

Predpokladaná hodnota rekonštrukcie je 6 047 956 eur bez DPH a lehota na predkladanie žiadostí o účasť vo verejnej súťaži je do 18. januára 2021.

Nové miesto pre žiakov

Navrhovanou rekonštrukciou vznikne 25 kmeňových tried pre 600 žiakov, deväť odborných učební, tri zborovne pre učiteľov, kancelárie pre vedenie školy a dve telocvične so sociálnym zázemím,“ uvádza sa v oznámení ÚVO. Návrh počíta s vytvorením vlastnej kuchyne a jedálne.

Na prvom nadzemnom podlaží v južnom krídle sa znovu vytvorí byt pre školníka. V objekte telocvične sa vložením stropu do pôvodnej plynovej kotolne vytvoria dve miestnosti, v polozapustenom suteréne bude zriadená nová odovzdávacia stanica tepla, nad ktorou vznikne nová odborná učebňa,“ doplnila mestská časť.

Rekonštrukčné práce

V rámci celkovej rekonštrukcie existujúceho objektu ZŠ Plickova 9 sa navrhuje vybúranie časti severného krídla, kompletná výmena všetkých okien a exteriérových dverí, zateplenie fasády školy a telocvične.

Školu by mala čakať aj komplexná oprava a zateplenie strechy školy, čiastočná oprava strechy telocvične, vybudovanie nových zádverí pre dva hlavné vstupy, úpravy povrchov podláh, stien a stropov v interiéri školy a telocvične, úprava dispozície jednotlivých poschodí, doplnenie troch exteriérových únikových schodísk, úprava existujúcich exteriérových plôch, rekonštrukcia vrchnej vrstvy spevnených povrchov, odstránenie náletovej zelene a doplnenie bezbariérovej rampy ku vstupu.

Najväčší investičný zámer

Rača považuje obnovu ZŠ Plickova za najväčší investičný zámer mestskej časti za posledné roky. Miestne zastupiteľstvo schválilo v júli na tento účel prijatie úveru vo výške 3,5 milióna eur.

Mestská časť chce do budovy školy vrátiť opäť vzdelávanie a vyriešiť tak dlhoročný problém s chýbajúcimi kapacitami račianskych základných škôl. Rekonštrukcia ZŠ Plickova bude pozostávať z troch fáz.

V rámci prvej fázy obnovia siete, strechu, fasádu a vymenia okná. V druhej etape zrekonštruujú telocvičňu a dobudujú ostatné objekty, v tretej fáze zrekonštruujú vonkajší areál.

Mestská časť plánuje po vyhlásení verejného obstarávania podať žiadosť o nenávratný finančný príspevok. K podpisu zmluvy o dielo Rača pristúpi len v prípade získania potrebných finančných prostriedkov na realizáciu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X