Zamestnanci krajského súdu sú zúfalí, nové dopravné značenie komplikuje parkovanie a magistrát odmieta ich návrh

Parkovanie pri Justičnom paláci
Foto: Bratislavadeň

Zamestnanci žiadali o umožnené regulované parkovanie v lokalite aj naďalej, bratislavský magistrát však ich návrh zmietol zo stola.

V Starom Meste mala od štvrtka 21. apríla platiť v zóne Hlavná stanica – Blumentál parkovacia politika, staromestskí poslanci ju neschválili. Je však len otázkou času, kedy vstúpi do platnosti.

Zamestnanci Krajského súdu v Bratislave majú však v súvislosti s parkovacou politikou vrásky na čele. Ruší totiž aktuálne dopravné značenie z roku 2006, ktoré umožňuje parkovanie zamestnancov súdu.

Jeden z najvyťaženejších okresov

Zamestnanci adresovali bratislavskému magistrátu list, v ktorom vysvetlili, prečo žiadajú ponechať regulované parkovanie pred Justičným palácom na Záhradníckej ulici. Ide o parcelu č. 21 896. Navrhli upraviť iba dodatkovú tabuľu s textom „Cez pracovné dni v čase 6.00-16.00 hod. s povolením Krajského súdu v Bratislave“.

Parkovacia politika ruší zákazovú značku „Okrem vozidiel s povolením Krajského súdu v Bratislave“ a nahradí ju nová symbolová značka „P“, čo značí parkovisko s dodatkovou tabuľou. Na mieste je od roku 2006 a zmena sa dotkne 16 parkovacích miest.

„Navrhovaná dodatková tabuľka určuje časovo obmedzené parkovanie na dobu státia max. 2 hodiny cez pracovné dni v čase 8.00 hod. do 16.00 hod., v ostatnom čase je parkovanie k dispozícii aj pre dlhšie státie rezidentov,“ uvádza sa v liste. Obmedzené parkovanie 2 hodín sa dotkne vozidiel dopravnej obsluhy s osobitným režimom.

Parkovanie pri Justičnom paláci
Dopravné značenie pri Justičnom paláci. Foto: Bratislavadeň

Krajský súd je správcom budovy Justičného paláca a ulica pred palácom je v správe magistrátu. Táto lokalita je podľa zamestnancov jeden z najvyťaženejších okresov Bratislavy, pretože je sídlom veľkého množstva verejných inštitúcií a právnických osôb. Aktuálne dopravné značenie pozitívne vplýva na parkovanie v lokalite už dlhší čas.

Na ulici sa nachádzajú aj Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody Bratislava. Prevádzanie osôb obvinených zo závažných trestných činov sa vykonáva v striktne daný deň a hodinu a uskutočňuje sa použitím viacerých vozidiel, ktoré na mieste zotrvajú v rôznych časoch v závislosti od dĺžky pojednávania. Navrhované dve hodiny im na to nemusia stačiť.

Parkovanie pri Justičnom paláci
Nové dopravné značenie pri Justičnom paláci. Foto: Bratislavadeň

Reakcia magistrátu

Riaditeľ správy súdu Lukáš Kapičák tvrdí, že bratislavský magistrát zmietol ich žiadosť zo stola a oznámil im, že značenie je nemenné a podmienkam nevyhovel. Magistrát ponúkol zamestnancom parkovacie miesta v garáži na Námestí Martina Benku za zvýhodnenú cenu, avšak podľa Kapičáka sú všetky miesta v garáži dlhodobo vypredané.

„Magistrát nesúhlasil ani s prístupom pre zamestnancov v čase od 6.00 hod. do 16.00 hod. a od 16.00 hod. do 6.00 hod. pre rezidentov,“ doplnil Kapičák.

Na jednu z požiadaviek v liste týkajúcu sa vozidiel Policajného zboru SR, ako napríklad áut dovážajúcich väzňov na pojednávania, magistrát reagoval, že dodá akúsi dodatkovú značku, ktorá umožní parkovať jednu alebo dve hodiny. „Čo bude v prípade, ak bude mať pojednávanie viac hodín, sme sa nedozvedeli,“ uzavrel Kapičák.

Parkovanie pri Justičnom paláci
Zamestnanci súdu nemajú ako parkovať pred Justičným palácom. Foto: Bratislavadeň

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk